MENU
Analityk medyczny trzyma w dłoni fiolkę z krwią pobraną pacjentowi, aby poddać ją diagnostyce. /Źródło: 123rf.com

Wyświetleń: 6037 Badania laboratoryjne blisko Ciebie

Badanie krwi Bychawa, laboratorium, cennik.

Ocena: 4.7/5.0

Badanie krwi Bychawa.

Gdzie wykonać badanie krwi w Bychawie? Z którego skorzystać laboratorium medycznego? Czy laboratoria analityczne w Bychawie pracują w soboty i niedziele? Czy mogę wykonać badanie krwi w Bychawie bez skierowania od lekarza? Cennik badań laboratoryjnych.

Atrakcyjne pakiety badań laboratoryjnych kupisz na badamysie.pl.

Na pobranie krwi możesz się udać do punktów pobrań ALAB laboratorium w Bychawie.

Adresy laboratorium w jakich możesz zbadać krew:

  • Bychawa, ul. Piłsudskiego 28/29/30

Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :


    Na stronie badamysie.pl znajdziesz bardzo korzystny cennik pakietów badań laboratoryjnych.

    Wybierz interesujący Cię pakiet w sklepie, zakup on-line. Badając się przez sklep nie ponosisz dodatkowej opłaty za pobranie krwi.

    Po zakupie wydrukuj otrzymane poprzez e-mail potwierdzenie zakupu (ewentualnie możesz okazać je ze swojego smartfona) i kolejnego dnia udaj się do wybranego podczas zakupu laboratorium.

    Już wiesz gdzie zrobić wyniki krwi?

    Faktury VAT wysyłamy emailem w ciągu kilku dni od zakupu.

    Wybrane laboratoria analityczne pracują także w soboty i niedzielę.

    W punkcie pobrań przed pobraniem krwi możesz wypełnić zlecenie wysłania wyników emailem. Nie zapomnij być na czczo!

    Lista punktów pobrań oraz dni i godziny pracy

    Sprawdź jak się przygotować do badań!

    Pakiety badań zostały ułożone przez najlepszych medyków z Trójmiasta. Postarano się, aby były w atrakcyjnych cenach. Pakiety są sprofilowane dla sportowców, kobiet, mężczyzn, dzieci. Inne pakiety sprawdzą jak pracują Twoje narządy (np. wątroba, serce, nerki, trzustka). Inne będą wykrywały wczesne stadia różnych chorób. Pamiętaj! Choroba wcześnie wykryta może być szybko uleczona! Cennik pakietów badań laboratoryjnych

    Jeżeli chcesz ocenić na przykład swoje ryzyko związane z miażdżyca, wybierz z pośród pozostałych badań laboratoryjnych lipidogram, fibrynogen, TSH, kwas moczowy, glukozę. Zakup on-line i udaj się na badania do wskazanego podczas zakupu laboratorium. Nie poniesiesz dodatkowej opłaty tzw. „za pobranie”.

    Morfologia krwi jest najczęściej przypisywanym przez lekarza rodzinnego badaniem wykrywającym wiele chorób i będącym podstawą do dalszej diagnostyki. Dostarcza ono nie tylko informacji odnośnie czynności układu krwionośnego ale też innych organów. Pozwala ocenić ogólny stan pacjenta i profilaktycznie powinna być wykonana co najmniej raz w roku.

    Powinniśmy znać zasady do jakich trzeba się stosować, oczekując badań morfologii, cholesterolu lub cukru, tak, by wyniki nie były zafałszowane. Krew zwykle pobierana jest z żyły znajdującej się w zagięciu łokciowym, ale u niektórych osób, zwłaszcza u małych dzieci, można krew pobrać z żyły dłoni lub stopy. By krew wypływała szybciej zakłada się na ramię opaskę uciskową.

    Wyniki badań pacjent odbiera kolejnego dnia. Na wyniku są podane wartości referencyjne, więc bardzo prosto można się zorientować co jest w normie a co nie. Jeżeli wyniki odbiegają od normy warto umówić się do lekarza internisty, który zaproponuje odpowiednie leczenie. Normy podawane przez laboratoria się różnią i wynika to ze stosowania różnych metod oznaczania próbek, odczynników i sprzętu.
    Krew pełni niesamowite funkcje w naszym organizmie – składniki komórkowe odżywiają narządy, bronią przed infekcjami, odczyszczają z toksyn i same się odradzają. Z morfologii dowiemy się między innymi o liczbie czerwonych krwinek (informacja o niedokrwistości), krwinek białych (informacja o infekcjach) i ilości trombocytów (płytek krwi – informacje o szybkości krzepnięcia krwi).

    Kiedy warto poprosić o badania krwi

    Morfologię powinny często przeprowadzać osoby stosujące duże ilości środków przeciwbólowych, zwłaszcza gdy ich głównym składnikiem jest ibuprofen lub paracetamol. Przy ich częstym stosowaniu może dojść do obciążenia wątroby, konieczne jest wtedy badanie AspAT i AIAT. Na narząd ten też ma wpływ nadużywanie alkoholu, którego szkodliwy wpływ określi badanie poziomu enzymu gamma GTP.
    Bóle kostne lub stawowe mogą być początkiem choroby reumatycznej lub stanów zapalnych, które należy stwierdzić na podstawie ogólnego badania krwi i OB. Poziom żelaza trzeba zmierzyć, jeśli mamy objawy niedoboru żelaza i czerwonych krwinek oraz niski poziom hemoglobiny. Można wtedy zaobserwować częstsze wypadanie włosów i uczucie permanentnego zmęczenia.
    Nadwaga prowadzi do wzrostu zagrożenia wystąpienia u tych osób chorób wieńcowych, może oznaczać też niedoczynność tarczycy, co powinno wykazać badanie krwi z oznaczeniem cholesterolu, LDL, HDL, trójglicerydów i hormonów TSH, T3 i T4. Utrata masy ciała niewynikająca z diety lub zmiany trybu życia, może świadczyć o nadczynności tarczycy bądź chorobie nowotworowej – należy zrobić wtedy morfologię i hormony TSH, T3 i T4.
    Jeśli zaobserwujemy u siebie siniaki lub zauważymy że pojawiają się duże wylewy po pobieraniu, może to oznaczać niską krzepliwość krwi lub poprzedzać cukrzycę. Wykonuje się wtedy badanie czasu krzepliwości krwi oraz mierzy poziom cukru. O cukrzycy lub nadczynności tarczycy może świadczyć ciągłe pragnienie.

    Jak przygotować się do badania

    Żeby wyniki badań krwi były najbliższe prawdy, powinno przestrzegać się kilku norm. Najczęściej wymagane jest by stawić się na pobieranie na czczo. Jest jednak kilka badań, które tego nie wymagają, są to: badanie poziomu hormonów (poza prolaktyną), test na Helicobacter, badanie ASO (analiza surowicy krwi), immunoglobuliny (przeciwciał), CRP (białka ostrej fazy), grupy krwi, PSA i markerów nowotworowych, hemoglobiny glikowanej i antygenów HBs (wirus żółtaczki zakaźnej), HCV i HIV.

    Na morfologię należy zgłaszać się rano, najlepiej między godziną 7:00 a 9:00 – tak też najczęściej są otwierane punkty pobraniowe. Tylko w sytuacjach nagłych, na zlecenie lekarza, krew pobierana jest poza wyznaczonymi godzinami. Stężenie ważniejszych pierwiastków – sodu, potasu, magnezu – jest największe rano. Inaczej jest w przypadku fosforanów, kreatyniny, glukozy i żelaza. Jednak w przypadku ich wszystkich najbardziej obiektywne wyniki są wykazane po porannych próbkach. Tylko badania hormonów tarczycy i płciowych można wykonywać bez względu na porę dnia.

    Zapamiętaj! Internet nie zastąpi konsultacji z lekarzem!

    Tagi: , , , , , ,

    Dodaj komentarz

    FB
    Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.