MENU
Pielęgniarka w sterylnym stroju pobiera młodej kobiecie krew z żyły u ręki. /Źródło: 123rf.com

Wyświetleń: 11199 Badania laboratoryjne blisko Ciebie

Katowice – badanie krwi – laboratorium – cennik – godziny pobierania krwi

Ocena: 4.5/5.0

Katowice badania krwi, laboratorium, cennik.

Zastanawiasz się gdzie w Katowicach można zbadać krew? Nie wiesz, które laboratorium wybrać w mieście Katowice na zrobienie wyników krwi? A może chciałbyś wykonać badania laboratoryjne w sobotę lub w niedzielę? Znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje oraz cennik badań laboratoryjnych w Katowicach.

Nie chcesz prosić lekarza o skierowania na konkretne badania krwi? Nic straconego! Już teraz możesz wejść na polską stronę www.BadamySie.pl. Nie stracisz czasu na stanie w kolejce u lekarza. Jednocześnie możesz skorzystać z promocyjnych cen pakietów badań laboratoryjnych.

Na pobranie krwi możesz się udać do punktów pobrań ALAB laboratorium w Katowicach.

Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :

  Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :

   Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :


    Na stronie polskiego portalu BadamySie.pl znajdziesz atrakcyjny cennik pakietów badań laboratoryjnych.

    Wystarczy wybrać pakiet w sklepie, który Cię interesuje i zakupić on-line. Warto wybrać taką opcję zakupu, ponieważ nie poniesiesz żadnych dodatkowych opłat. Nie będziesz płacić dodatkowo za koszt pobrania krwi.

    Gdy zakupisz wybrane badania wydrukuj potwierdzenie otrzymane na e-mail i udaj się do wybranego przez Ciebie podczas transakcji punktu pobrań krwi lub po prostu będąc na miejscu pokaż potwierdzenie na ekranie swojego smartfona!

    Jeśli potrzebujesz Fakturę VAT – bez problemu otrzymasz ją w ciągu kilku minut po zakupie!

    Informacje jak się przygotować do badań krwi

    Na badania należy być na czczo, a jeśli chcesz dostać wyniki na swój e-mail – nie zapomnij poprosić w laboratorium o zlecenie, które musisz wypełnić.

    Lista punktów pobrań krwi w Katowicach oraz dni i godziny pracy

    Jak się przygotować do badań laboratoryjnych?

    Układając poszczególne pakiety badań posiłkowaliśmy się sugestiami najlepszych lekarzy specjalistów. Postaraliśmy się, aby były w atrakcyjnych cenach. Pakiety są sprofilowane dla sportowców, kobiet, mężczyzn, dzieci. Inne pakiety sprawdzą jak pracują Twoje narządy (np. wątroba, nerki, trzustka). Inne będą wykrywały wczesne stadia różnych chorób. Pamiętaj! Choroba wcześnie wykryta może być szybko uleczona! Cennik pakietów badań

    Badanie krwi jest jednym z podstawowych badań, najczęściej zalecanym przez lekarzy. Jego wyniki pozwalają na ocenę ogólnego stanu zdrowia pacjenta, a w razie konieczności umożliwiają również zaplanowanie odpowiedniego leczenia. Do badania pobiera się krew obwodową. Analizie laboratoryjnej poddaje się upostaciowane elementy krwi, takie jak czerwone i białe krwinki oraz płytki krwi, a także osocze.

    Pamiętaj! Każde wyniki warto skonsultować z lekarzem!

    Wykonaj badanie krwi w Katowicach i konsultuj to z lekarzem.

    Tylko w tym roku w Katowicach ponad pięćset osób wykonało badanie krwi w kierunku HIV/AIDS. Dzięki badaniom udało się wykryć kilkanaście zakażeń.
    Bezpłatne badanie krwi może zlecić na przykład lekarz pierwszego kontaktu. Można je również wykonać we wskazanych laboratoriach anonimowo lub poprzez BadamySie.pl

    Badanie polega na pobraniu krwi. Wynik będzie czekał na Ciebie w zamkniętej kopercie. Jeżeli wynik będzie dodatni skorzystaj z bezpłatnej infolinii dotyczącej sposobów leczenia.

    HIV i AIDS nie trzeba się bać, trzeba być po prostu świadomym. Obniżenie progu inicjacji seksualnej wśród młodych ludzi jest coraz większe. Jednak zakażenie droga płciową jest jednym z kluczowych w tej chorobie. Szacuje się, że w Polsce jest ponad trzydzieści tysięcy osób zarażonych wirusem HIV, a połowa z nich nawet o tym nie wie. W obliczu napływających osób z Ukrainy należy szczególnie być wyczulonym na ten problem.

    Do pobrania KRWI do badań  Pacjent powinien zgłosić się:
    na czczo (minimum 12 godzin po przyjęciu ostatniego posiłku)
    po przespanej nocy
    w godzinach porannych (najlepiej 8-10)
    przed wdrożeniem procedur diagnostyczno-terapeutycznych
    w miarę możliwości po odstawieniu leków i preparatów witaminowych (po konsultacji z lekarzem)
    nie w okresie głodzenia lub obfitych posiłków
    nie w okresie miesiączki
    pacjent przed pobraniem krwi powinien odpocząć ok 15 minut
    wg wskazań lekarza możliwe są także badania krwi po posiłku i po przyjętych lekach,oraz w innych porach dnia z zaznaczeniem godziny pobrania.

    Kiedy pobierać krew na czczo z uwagi na zmiany po posiłku:
    glukoza,test tolerancji glukozy
    AST,ALP
    insulina,peptyd C,kwas mlekowy
    lipidy (TG,HDL,lipoproteiny)
    żelazo,fosfor
    kortyzol,prolaktyna,kwas foliowy

    Preferowane pobieranie na czczo rano:

    parametry koagulologiczne,
    magnez, wapń
    mocznik,kreatynina,kwas moczowy
    białko,bilirubina,prolaktyna
    ALT,LDH,AST,ALP
    Morfologia krwi obwodowej,OB

    Preferowane pobieranie rano z uwagi na rytm dobowy
    żelazo,fosfor,potas,cynk,miedź, kortyzol,andosteron, ACTH,prolaktyna,FSH,LH,estradiol,TSH,hormon wzrostu,PTH,testosteron,17OH-progesteron, DHEA,erytropoetyna.

    Najważniejsze czynniki przedanalityczne wpływające na jakość wyniku ( ponad 70% niezgodności jest spowodowanych tymi czynnikami).
    Czynniki osobnicze wpływające na wynik badania to : wiek,płeć,rasa,ciąża,dieta, głodzenie,aktywność fizyczna,wysokość nad poziomem morza,kofeina,palenie papierosów,alkohol,narkotyki, zioła,rytm dobowy,cykl menstruacyjny.

    W Katowicach przy ul. Żelaznej 1 mieści się punkt pobrań Śląskich Laboratoriów Analitycznych. W Śląskich Laboratoriach przy ul. Żelaznej można skorzystać z wielu badań . Badania krwi można także zrealizować korzystając ze specjalnych pakietów. Pozwalają one na oszczędność do kilkudziesięciu złotych w stosunku do badań zakupionych pojedynczo.

    BadamySie tanio

    Badania krwi w Katowicach tanio

    Tagi: , , , , ,

    Comments are closed.

    FB
    Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.