MENU
Analityk medyczny poddaje diagnostyce krew pacjenta. /Źródło: 123rf.com

Wyświetleń: 6921 Badania laboratoryjne blisko Ciebie

Badanie krwi Gorzyce koło Wodzisławia Śląskiego, laboratorium, ceny.

Ocena: 4.5/5.0

Badanie krwi Gorzyce.

Gdzie wykonać badanie krwi w Gorzycach? Z którego skorzystać laboratorium? Czy laboratoria medyczne w Gorzycach pracują w soboty i niedziele? Czy mogę wykonać badanie krwi w Gorzycach koło Wodzisławia Śląskiego bez skierowania od lekarza? Cennik badań laboratoryjnych.

Atrakcyjne pakiety badań laboratoryjnych z krwi kupisz na badamysie.pl. Na pobranie krwi możesz się udać do punktu pobrań ALAB laboratorium w Gorzycach (koło Wodzisławia Śląskiego).

Adres laboratorium, w którym możesz zbadać krew:

  • Gorzyce, ul. Zamkowa 8

Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :


    Na portalu medycznym BadamySie.pl znajdziesz bardzo korzystny cennik laboratoryjnych pakietów badań krwi.

    Można wybrać interesujący Cię pakiet w tym sklepie i zakupić on-line.

    Uwaga! Badając się przez sklep nie ponosisz dodatkowej opłaty za pobranie krwi.

    Po zakupie wydrukuj otrzymane poprzez e-mail potwierdzenie zakupu (ewentualnie możesz okazać je ze swojego smartfona) i kolejnego dnia udaj się do wybranego podczas zakupu laboratorium.

    Już wiesz gdzie zrobić wyniki krwi w Gorzycach?

    Faktury VAT jest wysyłana emailem w ciągu chwil od od zakupu.

    Wybrane laboratoria analityczne pracują także w soboty i niedzielę.

    W punkcie pobrań przed pobraniem krwi możesz wypełnić zlecenie wysłania wyników emailem. Nie zapomnij być na czczo!

    Lista punktów pobrań oraz dni i godziny pracy

    Sprawdź jak się przygotować do badań!

    Personel medyczny zaangażowany w układanie poszczególnych pakietów badań z krwi starał się, aby były one w atrakcyjnych cenach. Pakiety są przeznaczone dla sportowców, kobiet, mężczyzn, dzieci. Inne pakiety sprawdzą jak pracują Twoje narządy (np. tarczyca, wątroba, serce, trzustka). Inne będą wykrywały wczesne stadia różnych chorób. Pamiętaj! Choroba wcześnie wykryta może być szybko uleczona! Cennik pakietów badań laboratoryjnych

    Nie poniesiesz dodatkowej opłaty tzw. „za pobranie”.

    Badania profilaktyczne: jak często i po co

    Nie przepadamy za badaniami profilaktycznymi i wizytami u lekarza, jednak nasza świadomość na temat wczesnej diagnostyki oraz zapobiegania wystąpienia wielu poważnych chorób rośnie i coraz częściej decydujemy się na kontrolę stanu zdrowia. Podstawowym badaniem jest morfologia krwi.

    Biochemiczna analiza krwi to podstawowe badania pokazujące czy organizm pozostaje w tzw. dobrostanie. Jednak zdecydowanie sama morfologia, przeprowadzona raz na kilka lat to zdecydowanie za mało, by poważnie podejść do profilaktyki wielu groźnych chorób.
    Analiza krwi, wykonana nawet w tzw. profilu ogólnym może pokazać m.in. czy nie cierpimy na niedokrwistość, czy w naszym organizmie nie rozwija się stan zapalny, lub inna ogólnoustrojowa choroba. Poszczególne panele badań pomagają określić stan wybranych organów – np. nerek, wątroby, czy tarczycy. Ponadto wykonanie podstawowych badań krwi pomaga określić nam stopień odporności organizmu i krzepliwości krwi.
    W przypadku choroby infekcyjnej, to właśnie analiza morfologii krwi pokaże czy mamy do czynienia z wirusem czy z bakterią.
    Morfologia z pewnością jest jednym z najważniejszych badań wykonywanych zarówno w przypadku profilaktyki, jak i diagnostyki wielu chorób. – Jednak nie może być jedynym wykonywanym badaniem. Organizm ludzki jest tak cudownie skonstruowany, że pomimo ciężkiej choroby stara się normalnie funkcjonować, utrzymując podstawowe procesy życiowe w normie. A to często koreluje z prawidłowymi wynikami badań krwi. Dlatego: morfologia raz w roku – oczywiście tak, ale jeżeli poważnie podchodzimy do naszego stanu zdrowia to należy wykonać indywidualnie dobrany szerszy komplet badań.

    Norma zamiast konsultacji

    Lekarze zgodnym głosem przestrzegają pacjentów przed samodzielnym analizowaniem wyników badań krwi i wyciąganiem daleko idących wniosków, co do stanu zdrowia. W stosunku do podanych norm wyniki badań profesjonalnie zinterpretuje tylko lekarz, a ich odchylenia nie zawsze są dowodem na istnienie choroby.
    Lekarz potrafi ocenić badania, biorąc pod uwagę nie tylko płeć, ale także wiek, wagę, sposób odżywiania, tryb życia, przebyte choroby i wiele innych czynników. To, co laikowi może wydawać się poważnym odchyleniem od podanych norm, dla lekarza – w połączeniu z pełnym obrazem pacjenta może okazać się zupełnie niegroźne.

    Przygotuj się do badania

    Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że na wyniki badań krwi mogą mieć wpływ takie czynniki jak np: sen, zmęczenie, temperatura otoczenia, sposób odżywiania, alkohol, ciąża, przyjmowane leki, zbyt mała ilość spożytych płynów i wiele innych. Dlatego w dzień poprzedzający analizę krwi – nie powinniśmy jeść słodyczy, tłustych potraw, pić alkoholu.
    W przeddzień badań należy około godz. 18 zjeść lekką kolację, następnie pić sporo wody, rano należy wypić 2 szklanki wody, można wypić też gorzką herbatę lub kawę bez mleka. Także bez problemu można przyjąć leki na nadciśnienie tętnicze, tylko do gastroskopii i usg jamy brzusznej
    W sam dzień badań należy być jednak bezwzględnie na czczo, nie pić wody nawet na 6 godzin przed badaniem.
    I choć wydaje się, że zasady pobierania krwi do badania są proste i logiczne, praktyka pokazuje coś zupełnie innego. – Dla nas, pracowników laboratorium jest niemal oczywiste, że „na czczo” oznacza: nic nie jem, nic nie piję. Tymczasem okazuje się, że dla pacjentów nie do końca jest to równoznaczne – czasami okazuje się, że choć śniadania nie było, to już słodka kawa z mleczkiem – tak. A cukier dostarczony w jakiejkolwiek postaci przed badaniem, szczególnie np. glukozy w znaczący sposób wpłynie na wynik badania. Podobnie wynik zafałszuje obfita kolacja zjedzona osiem godzin przed badaniem.

    Zapamiętaj! Internet nie zastąpi konsultacji z lekarzem!

    Laboratorium

    Tagi: , , , , ,

    Dodaj komentarz

    FB
    Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.