MENU
Analityk medyczny wyciąga z metalowego organizera fiolkę z krwią. /Źródło: 123rf.com

Wyświetleń: 7683 Badania laboratoryjne blisko Ciebie

Laboratoryjne badania krwi Iłża, laboratorium, godziny pracy, cennik.

Ocena: 4.8/5.0

badania_laboratoryjne_iłża

Laboratorium Iłża

Badanie krwi Iłża.

Gdzie wykonać badanie krwi w Iłży? Z którego skorzystać laboratorium? Czy laboratoria medyczne w Iłży pracują w soboty i niedziele? Czy mogę wykonać badanie krwi w Iłży bez skierowania od lekarza rodzinnego? Cennik badań laboratoryjnych.

Atrakcyjne pakiety laboratoryjnych badań krwi kupisz na portalu badamysie.pl. Na pobranie krwi możesz się udać do punktów pobrań ALAB laboratorium w Iłży.

Adresy ALAB laboratorium, w którym możesz zbadać krew:

  • Iłża, ul. Dr Anki 4

Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :


    Na stronie badamysie.pl znajdziesz bardzo korzystny cennik pakietów badań laboratoryjnych.

    Wybierz interesujący Cię pakiet w sklepie, zakup on-line. Badając się przez sklep nie ponosisz dodatkowej opłaty za pobranie krwi.

    Po zakupie wydrukuj otrzymane poprzez e-mail potwierdzenie zakupu (ewentualnie możesz okazać je ze swojego smartfona) i po chwili możesz udać się do wybranego podczas zakupu laboratorium.

    Już wiesz gdzie zrobić wyniki krwi w Iłży?

    Faktury VAT są wysyłane emailem w ciągu kilku sekund od zakupu.

    Wybrane laboratoria analityczne pracują także w soboty i niedzielę.

    W punkcie pobrań przed pobraniem krwi możesz wypełnić zlecenie wysłania wyników emailem. Nie zapomnij być na czczo!

    Lista punktów pobrań oraz dni i godziny pracy

    Sprawdź jak się przygotować do badań!

    Medycy układając poszczególne pakiety badań starali się, aby były w atrakcyjnych cenach. Pakiety badań przeznaczone są dla kobiet, mężczyzn, dzieci, sportowców. Inne pakiety sprawdzą jak pracują Twoje narządy (np. Tarczyca, wątroba, nerki, serce, trzustka). Inne będą wykrywały wczesne stadia różnych chorób. Pamiętaj! Choroba wcześnie wykryta może być szybko uleczona! Cennik pakietów badań laboratoryjnych

    Nie poniesiesz dodatkowej opłaty tzw. „za pobranie”.

    Jednym z najpopularniejszych badań tarczycy jest jest badanie krwi. Na jego podstawie określamy poziom hormonów tarczycy w surowicy: trójjodotyroniny (T3), tyroksyny (T4) oraz hormonu przysadki mózgowej – tyreotropiny (TSH). W ten sposób możemy sprawdzić, czy nasza tarczyca oraz przysadka produkują odpowiednią ilość hormonów.

        Prawidłowe wartości TSH to 0,27-4,20 mlU/l. Jeśli wynik wynosi mniej, oznacza to nadczynność, natomiast jeśli więcej – niedoczynność tarczycy.
        Aby potwierdzić powyższą diagnozę można wykonać test TRH (tyreoliberyna – neurohormon wytwarzany w podwzgórzu, który uwalnia TSH z przysadki).
        Norma dla T4 wynosi 5,0-12,0 µg/dl. Aby dokładniej zbadać czynność wydzielniczą gruczołu, należy wykonać badanie oznaczające stężenie wolnej tyroksyny (FT4). Dla niej normy wynoszą 12,0-22,0 pmol/l
        Odpowiednia wartość dla T3 to: 0,7 do 1,8 µg/dl, a dla FT3 – 2,5 do 6,0 ng/dl.
    Badanie krwi najlepiej wykonywać rano, na czczo. Jeżeli przyjmuje się już jakieś leki wspomagające działanie tarczycy, tego dnia należy zażyć je po badaniu.
    Równie popularnym badaniem jest USG tarczycy. Lekarza za pomocą głowicy wysyłającej ultradźwięki, którą „masuje” naszą szyję, rysuje na ekranie monitora wygląd naszego gruczołu. To badanie pozwala stwierdzić ewentualną obecność guzków na tarczycy, chociaż w ten sposób nie wiemy jeszcze, czy są złośliwe, czy nie. Ten sposób pozwala również na zbadanie węzłów chłonnych w okolicy żuchwy i mostka, wielkości i wyglądu tarczycy oraz obecności torbieli lub powiększonych naczyń. USG nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania.

    Zapamiętaj! Internet nie zastąpi konsultacji z lekarzem!

    Tagi: , , , , , ,

    Dodaj komentarz

    FB
    Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.