MENU
Pielęgniarka pobiera pacjentce krew z żyły u ręki, aby następnie przekazać próbkę do analizy laboratoryjnej. /Źródło: 123rf.com

Wyświetleń: 19186 Badania laboratoryjne blisko Ciebie

Gdańsk badania krwi, laboratorium,ceny.

Ocena: 4.3/5.0

Badanie krwi w Gdańsku.

Gdzie wykonać badanie krwi w Gdańsku? Z którego skorzystać laboratorium? Które laboratoria medyczne w Gdańsku pracują w soboty i niedziele? Czy można wykonać badanie krwi w Gdańsku bez skierowania od lekarza? Cennik badań laboratoryjnych.

Atrakcyjne pakiety badań laboratoryjnych kupisz na badamysie.pl. Na pobranie krwi możesz się udać do punktów pobrań w Gdańsku:

 • Centrum Zdrowia ETER-MED – Gdańsk, ul. Żabi Kruk 10
 • Centrum Zdrowia ETER-MED  – Gdańsk, ul. Jaskółcza 7/15 (kondygnacja 1)
 • Centrum Zdrowia ETER-MED  – Gdańsk-Oliwa, ul. Kazimierza Górskiego 1 (teren AWFiS)
 • Gdańsk-Osowa ul. Balcerskiego 10
 • Gdańsk, ul. Kartuska 4/6
 • Gdańsk-Wrzeszcz, al. Grunwaldzka 60
 • Gdańsk-Kowale ul. Guderskiego 2
 • Gdańsk-Morena ul. Jaśkowa Dolina 132 (skwer MORENA)
 • Gdańsk-Zaspa ul. Jana Pawła II 3B (osiedle AVIATOR)
 • Gdańsk-Przymorze ul. Obrońców Wybrzeża 7

Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :

  Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :

   Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :

    Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :

     Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :

      Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :

       Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :

        Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :

         Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :

          Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :


           Na stronie medycznego portalu badamysie.pl znajdziesz bardzo korzystne cenny pakietów badań laboratoryjnych.

           Wybierz interesujący Cię pakiet w sklepie, zakup on-line. Badając się przez ten portal nie ponosisz dodatkowej opłaty za pobranie krwi.

           Po zakupie wydrukuj otrzymane poprzez e-mail potwierdzenie zakupu (ewentualnie możesz okazać je ze swojego smartfona) i kolejnego dnia udaj się do wybranego podczas zakupu laboratorium.

           Już wiesz gdzie zrobić wyniki krwi?

           Faktury VAT są wysyłane emailem w ciągu kilku sekund  po zakupie i opłaceniu on-line.

           Wybrane laboratoria analityczne pracują także w soboty i niedziele.

           W punkcie pobrań krwi przed pobraniem możesz wypełnić zlecenie wysłania wyników emailem. Nie zapomnij być na czczo!

           Lista punktów pobrań oraz dni i godziny pracy

           Sprawdź jak się przygotować do badań!

           Lekarze specjaliści, którzy  komponowali pakiety badań laboratoryjnych starali się aby były w atrakcyjnych cenach. Pakiety są sprofilowane dla dzieci, kobiet, mężczyzn, sportowców. Inne pakiety badań mogą sprawdzić jak pracują Twoje organy (np. wątroba, nerki, serce,  trzustka). Inne będą wykrywały wczesne stadia różnych chorób. Pamiętaj! Choroba wcześnie wykryta może być szybko uleczona! Cennik pakietów badań laboratoryjnych

           Nie poniesiesz dodatkowej opłaty tzw. „za pobranie”.

           Kiedy zrobić badania krwi?

           Zrób badania krwi, jeśli odczuwasz ciągłe zmęczenie.

           Nadmiar obowiązków może być przyczyną dokuczliwego zmęczenia. Jeśli jednak prowadzisz unormowany tryb życia, dobrze sypiasz i prawidłowo się odżywiasz, po dwóch dniach wszystko powinno wrócić do normy. Kiedy zmęczenie się przedłuża, zbadaj sobie krew. Twój organizm może być osłabiony gdy zmaga się z infekcją, na co wskazywać będzie za duża liczba białych krwinek i wysoki opad (OB). Jeśli zaś okaże się, że OB jest prawidłowe, ale masz za mało czerwonych krwinek i niski poziom hemoglobiny, może to świadczyć o niedokrwistości, czyli anemii. Rozwija się ona często przy obfitych miesiączkach. W takim przypadku nie poprzestawaj na badaniu krwi. Idź też do ginekologa, bo przyczyną obfitych miesiączek bywają mięśniaki. Za mała liczba czerwonych krwinek i niski poziom hemoglobiny mogą się objawiać wypadaniem włosów. Taki stan dowodzi, że brak ci żelaza. Nie przyjmuj jednak preparatów z tym pierwiastkiem bez uzgodnienia z lekarzem.

           Zrób badania krwi, jeśli tracisz na wadze

           Apetyt dopisuje, a ty wciąż tracisz na wadze. Często się denerwujesz. W dodatku szybko się męczysz i stale (nawet w chłodne dni) jest ci gorąco. W takim przypadku warto nie tylko zrobić morfologię, ale też oznaczyć stężenie hormonów tarczycy: TSH, T3 i T4. Ich nieprawidłowy poziom (za wysoki lub za niski) oraz niski poziom cholesterolu to znak, że tarczyca źle pracuje. Jeżeli wyniki badań tarczycowych są dobre, zgłoś się do lekarza. Nieuzasadniona utrata wagi może sygnalizować także postępującą chorobę nowotworową.

           Zrób badania krwi, jeśli masz siniaki i pragnienie

           Kiedy po mocniejszym uścisku robią ci się siniaki, zrób badanie krwi na krzepliwość. Poproś też w laboratorium, by sprawdzono, czy masz właściwy poziom cukru, bo skłonność do siniaków bywa jednym z objawów cukrzycy. Tak samo należy postąpić, gdy stale odczuwasz pragnienie. Zwykle dowodzi to złej tolerancji cukrów, zwłaszcza jeśli poza pragnieniem dokucza ci osłabienie i często miewasz infekcje błon śluzowych (np. pleśniawki). Zbyt wysoki poziom cukru w surowicy krwi zwykle jest sygnałem, że cierpisz na cukrzycę.

           Zrób badania krwi, jeśli lubisz tłuste jedzenie

           Żeby przekonać się, czy tłuste potrawy, które spożywasz nie mają zgubnego wpływu na twój organizm, zrób tzw. lipidogram (profil lipidowy). Nieprawidłowy wynik badania oznacza poważne ryzyko rozwoju miażdżycy i kłopotów z sercem. O skłonności do schorzeń serca i miażdżycy będzie świadczył także zanik talii, czyli tzw. otyłość brzuszna. Sylwetka przypomina kształtem jabłko. W takiej sytuacji jak najszybciej zbadaj krew. Wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów zwiększa ryzyko zachorowania.

           Zrób badania krwi, jeśli dokuczają ci stawy

           Bóle stawów mogą być spowodowane nie tylko zmianami zwyrodnieniowymi, lecz także towarzyszyć infekcjom bakteryjnym i wirusowym. Warto wtedy zrobić morfologię i skontrolować poziom tzw. białka C-reaktywnego (CRP). Gdy będzie go więcej, niż przewiduje norma, i OB również przekroczy dopuszczalne wartości, można podejrzewać, że w organizmie toczy się ostry stan zapalny, a znalezienie przyczyny złego samopoczucia wymaga przeprowadzenia dokładniejszych badań. Twoją uwagę powinny także zwrócić powracające stany zapalne gardła. Mogą sygnalizować choroby całego organizmu, np. zaburzenia odporności, białaczkę. W takim przypadku analiza krwi musi być wykonana wraz z rozmazem. Charakterystyczny wygląd limfocytów da odpowiedź, co się dzieje w organizmie.

           Zrób badania krwi, jeśli pijesz alkohol

           Sygnałem, że wątroba sobie nie radzi, jest charakterystyczne zażółcenie białek oczu i skóry oraz ciemna barwa moczu. Zwykle wtedy z surowicy krwi oznacza się poziom bilirubiny (sprawna wątroba wydala ją z żółcią). Sprawdza się też obecność enzymów wątrobowych. Niewielkie odchylenie od normy świadczy o uszkodzeniu wątroby, znaczne – o postępującej marskości. Zbyt niski poziom białek (protrombiny i albumin) sugeruje zaburzenia w jej funkcjonowaniu. Obecność amoniaku wskazuje natomiast na ciężkie uszkodzenie wątroby. Takie same objawy i uszkodzenia tego narządu czasami powodują zbyt często przyjmowane środki przeciwbólowe. Leki te, nawet jeśli są sprzedawane bez recepty, mogą uzależniać i uszkadzać wątrobę. Żeby dowieść, czy tak się nie stało, należy zbadać poziom enzymów wątrobowych – AspAT i AIAT.

           Zapamiętaj! Internet nie zastąpi konsultacji z lekarzem!

           Tagi: , , , , , , , , , ,

           Dodaj komentarz

           FB
           Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.