MENU
Pielęgniarka odkłada do organizera fiolkę z pobraną krwią żylną pacjenta. /Źródło 123rf.com

Wyświetleń: 8443 Badania laboratoryjne blisko Ciebie

Badanie krwi Bełżyce, laboratorium, cennik.

Ocena: 4.7/5.0

Badanie krwi Bełżyce.

Gdzie wykonać badanie krwi w Bełżycach? Z którego skorzystać laboratorium? Czy laboratoria medyczne w Bełżycach pracują w soboty i niedziele? Czy mogę wykonać badanie krwi bez skierowania od lekarza? Cennik badań laboratoryjnych.

Atrakcyjne pakiety badań laboratoryjnych kupisz na badamysie.pl.

Na pobranie krwi możesz się udać do punktów pobrań  (laboratorium) w Bełżycach w woj. Lubelskim.

Adresy ALAB laboratorium w jakich możesz zbadać krew:

  • Bełżyce, ul. Lubelska 90

Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :


    Na stronie badamysie.pl znajdziesz bardzo korzystny cennik pakietów badań laboratoryjnych.

    Wybierz interesujący Ciebie pakiet w sklepie, zakup on-line. Badając się przez sklep nie ponosisz dodatkowej opłaty za pobranie krwi.

    Po zakupie wydrukuj otrzymane poprzez e-mail potwierdzenie zakupu (ewentualnie możesz okazać je ze swojego smartfona) i kolejnego dnia udaj się do wybranego podczas zakupu laboratorium.

    Już wiesz gdzie zrobić wyniki krwi?

    Faktury VAT są wysyłane emailem w ciągu kilku minut dni od zakupu.

    Wybrane laboratoria analityczne pracują także w soboty i niedzielę.

    W punkcie pobrań przed pobraniem krwi możesz wypełnić zlecenie wysłania wyników emailem. Nie zapomnij być na czczo!

    Lista punktów pobrań oraz dni i godziny pracy

    Sprawdź jak się przygotować do badań!

    Pakiety badań laboratoryjnych zostały ułożone przez najlepszych lekarzy specjalistów. Pakiety są sprofilowane dla różnych grup, np. dla sportowców, kobiet, mężczyzn, dzieci. Inne pakiety sprawdzą jak pracują Twoje narządy (np. serce, wątroba, nerki, trzustka). Inne będą wykrywały wczesne stadia różnych chorób. Pamiętaj! Choroba wcześnie wykryta może być szybko uleczona! Cennik pakietów badań laboratoryjnych

    Jeżeli chcesz ocenić na przykład swoje ryzyko związane z miażdżyca, wybierz z pośród pozostałych badań laboratoryjnych profil lipidowy, fibrynogen, TSH, kwas moczowy, glukozę. Zakup on-line i udaj się na badania do wskazanego podczas zakupu laboratorium. Nie poniesiesz dodatkowej opłaty tzw. „za pobranie”.

    Jednym z popularniejszych badań krwi jest badanie OB. Mianem Odczynu Biernackiego określa się szybkość opadania czerwonych krwinek w próbce osocza w określonym czasie. Inną nazwą OB jest „wskaźnik sedymentacji erytrocytów”. Badanie szybkości opadania krwinek pozwala na wykrycie toczącego się w organizmie procesu chorobowego. Wartość Odczynu Biernackiego jest obniżona w stosunku do normy między innymi przy chronicznej niewydolności krążenia, natomiast wzrost OB notuje się w przypadku stanu zapalnego lub nadczynności tarczycy. Warto podkreślić, że ustalone normy OB są zależne od wieku i płci badanej osoby. 

    Badanie obejmujące analizę składników osocza określane jest jako badanie biochemiczne krwi. Dostarcza ono wiele cennych informacji na temat:

    • stężenia elektrolitów: sodu, magnezu, wapnia, chloru, potasu i innych,stężenia glukozy,
    • stężenia końcowych produktów przemiany materii, takich jak azot, kwas moczowy, amoniak, mocznik,
    • stężenia lipidów – cholesterolu całkowitego, stężenia triglicerydów,
    • stężenia białek, albumin i globulin,
    • stężenia bilirubiny,
    • aktywności wielu enzymów, między innymi: aminotransferazy alaninowej, czy też fosfatazy zasadowej,
    • układu krzepnięcia krwi,
    • stężenia hormonów przysadki mózgowej oraz obwodowych gruczołów dokrewnych,
    • obecności przeciwciał specyficznych,
    • stężenia markerów nowotworowych,
    • stężenia leków, metali oraz alkoholi,
    • obecności toksyn chemicznych oraz roślinnych,
    • stężenia związków gromadzących się we krwi w wyniku metabolicznych zaburzeń wrodzonych, np. fenyloalanina przy fenyloketonurii,
    • obecności i stężenia innych substancji, np. witamin.

    W analizie krwi wykorzystać również można ocenę równowagi kwasowo-zasadowej krwi. Za pomocą tego badania ocenia się parametry takie jak: pH krwi, prężność dwutlenku węgla we krwi, stężenie wolnych jonów wodorowych, stężenie jonów wodorowęglanowych we krwi, sumę stężeń wszystkich anionów buforowych krwi. Czasami mierzy się także prężności tlenu we krwi oraz ewentualnie kilka innych parametrów. Krew można badać również w badaniu mikrobiologicznym, w celu ustalenia obecności bakterii czy też wirusów.

    Przed badaniem krwi pacjent nie powinien przyjmować płynów i pokarmów przez okres 12-15 godzin, dozwolone jest jedynie picie wody. Na badanie najlepiej zgłosić się rano, po dobrze przespanej nocy. Pacjent powinien być wypoczęty, a kilkanaście godzin przed badaniem nie może wykonywać forsownych ćwiczeń, ze względu możliwość zafałszowania wyników. Jeżeli lekarz prowadzący nie zaleci inaczej pacjent powinien przyjąć wszystkie przyjmowane zazwyczaj leki. W niektórych analizach krwi konieczne może być przestrzeganie przez kilka dni odpowiedniej diety.

    Zapamiętaj! Internet nie zastąpi konsultacji z lekarzem!

    Tagi: , , , ,

    Dodaj komentarz

    FB
    Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.