MENU
Zgięcie łokcia po wewnętrznej stronie z wbitą igłą, w celu pobrania krwi. /Źródło: 123rf.com

Wyświetleń: 5392 Badania laboratoryjne blisko Ciebie

Badania laboratoryjne Rybnik – Niedobczyce, laboratorium, godziny, ceny.

Ocena: 4.7/5.0

Badanie laboratoryjne Rybnik Niedobczyce.

Gdzie jest laboratorium badań krwi w Rybniku? Z którego skorzystać laboratorium w Rybniku Niedobczycach? Czy laboratoria medyczne w Rybniku pracują w soboty i niedziele? Czy mogę wykonać badanie krwi w Rybniku koło Wodzisławia Śląskiego bez skierowania? Cennik badań laboratoryjnych.

Atrakcyjny cennik pakietów badań laboratoryjnych kupisz na portalu badamysie.pl. Na pobranie krwi możesz się udać do punktów pobrań ALAB laboratorium w Rybniku – Niedobczycach.

Adres ALAB laboratorium, w którym możesz zbadać krew:

  • Rybnik – Niedobczyce, ul. Górnośląska 140

Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :


    Na stronie portalu medycznego badamysie.pl znajdziesz bardzo korzystny cennik pakietów badań laboratoryjnych do wykonania w Rybniku.

    Wybierz interesujący Cię pakiet w sklepie, zakup on-line. Badając się przez sklep nie ponosisz dodatkowej opłaty za pobranie krwi.

    Po zakupie wydrukuj otrzymane poprzez e-mail potwierdzenie zakupu (ewentualnie możesz okazać je w laboratorium ze swojego smartfona) i kolejnego dnia udaj się do wybranego podczas zakupu laboratorium.

    Już wiesz gdzie zrobić wyniki krwi w Rybniku?

    Faktury VAT są wysyłane emailem w ciągu kilku dni od zakupu.

    Wybrane laboratoria analityczne pracują także w soboty i niedzielę.

    W punkcie pobrań przed pobraniem krwi możesz wypełnić zlecenie wysłania wyników emailem. Nie zapomnij być na czczo!

    Lista punktów pobrań oraz dni i godziny pracy

    Sprawdź jak się przygotować do badań!

    Lekarze, którzy skomponowali poszczególne pakiety badań posiłkowali się sugestiami najlepszych specjalistów. Postarano się, aby pakiety badań były w atrakcyjnych cenach. Pakiety są przeznaczone dla kobiet, mężczyzn, dzieci. Inne pakiety sprawdzą jak pracują Twoje narządy (np. serce, wątroba, nerki, trzustka). Inne będą wykrywały wczesne stadia różnych chorób. Pamiętaj! Choroba wcześnie wykryta może być szybko uleczona! Cennik pakietów badań laboratoryjnych

    Jeżeli chcesz ocenić na przykład swoje ryzyko związane z miażdżyca, wybierz z pośród pozostałych badań laboratoryjnych lipidogram, fibrynogen, TSH, kwas moczowy, glukozę. Zakup on-line i udaj się na badania do wskazanego podczas zakupu laboratorium. Nie poniesiesz dodatkowej opłaty tzw. „za pobranie”.


    Enzymy wątrobowe.

    Zachodzące w wątrobie procesy produkcji i przemian takich związków jak białka, cukry czy tłuszcze przeprowadzane są przez enzymy. W stanach uszkodzenia wątroby są one uwalniane z jej komórek do krwi, gdzie obserwuje się ich podwyższoną aktywność. Enzymami najczęściej oznaczanymi w diagnostyce schorzeń wątroby są aminotransferazy – alaninowa (AlAT) i asparaginianowa (AspAT). Znaczny wzrost aktywności AlAT jest charakterystyczny dla zapalnego uszkodzenia wątroby (zakażenia wirusowe, alkohol czy niektóre leki), podczas gdy przeważający wzrost aktywności AspAT obserwowany jest w trakcie uszkodzenia toksycznego, jak np. w przypadku zatrucia muchomorem sromotnikowym. Dla celów diagnostycznych zaleca się równoczesne oznaczanie aktywności obu aminotransferaz, gdyż ich wzajemny stosunek jest istotny dla różnicowania przyczyn uszkodzenia wątroby.
    Kolejne enzymy wątrobowe, których aktywność w surowicy rośnie w przebiegu chorób tego narządu to fosfataza alkaliczna (ALP) i gamma-glutamylo transferaza (GGTP). Są one szczególnie często stosowane w diagnostyce schorzeń dróg żółciowych. Prawidłowa aktywność GGTP we krwi wyklucza te choroby, a jej wzrost może być powodowany również przez nadmierne spożycie alkoholu czy stosowanie takich leków jak barbiturany, fenytoina czy estrogeny.
    Mniej charakterystyczny dla chorób wątroby jest umiarkowany wzrost aktywności dehydrogenazy mleczanowej (LDH). Enzym ten występuje we wszystkich komórkach organizmu, w tym w krwinkach czerwonych. Nasilony rozpad tych ostatnich (anemia hemolityczna) powoduje więc wzrost uwalniania zarówno tego enzymu, jak i hemoglobiny, co prowadzi do nagromadzenia bilirubiny (tzw. żółtaczka przedwątrobowa).
    Przy podejrzeniu uszkodzenia wątroby należy też oznaczyć aktywność cholinoesterazy (ChE). Enzym ten jest produkowany w wątrobie i z niej uwalniany do krwi – stąd jego obniżona aktywność w surowicy świadczy o pogorszeniu funkcji omawianego narządu, np. w wyniku zatrucia pestycydami. Te i inne enzymy oznaczysz w laboratorium w Rybniku po zakupie w portalu BadamySie.pl

    Zapamiętaj! Internet nie zastąpi konsultacji z lekarzem w Rybniku!

    Tagi: , , , , , , , ,

    Dodaj komentarz

    FB
    Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.