MENU
Analityk laboratoryjny trzyma w dłoni fiolkę wypełnioną krwią. /Źródło: 123rf.com

Wyświetleń: 14731 Badania laboratoryjne blisko Ciebie

Badanie krwi Koło, laboratorium, godziny pracy, cennik.

Ocena: 4.6/5.0

Badanie krwi Koło laboratorium.

Gdzie można wykonać badanie krwi w Kole? Z którego skorzystać laboratorium w miejscowości Koło? Czy laboratoria medyczne w Kole pracują w soboty i niedziele? Czy mogę wykonać badanie krwi w Kole bez skierowania od specjalisty? Cennik badań laboratoryjnych.

Atrakcyjne pakiety badań laboratoryjnych kupisz na badamysie.pl. Na pobranie krwi możesz się udać do punktów pobrań ALAB laboratorium w Kole.

Adresy ALAB laboratorium, w którym możesz zbadać krew:

  • Koło, ul. Ks. Józefa Poniatowskiego 25

Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :


    Na portalu BadamySie.pl znajdziesz bardzo korzystny cennik pakietów badań laboratoryjnych.

    Wybierz interesujący Cię pakiet w tym portalu, zakup on-line. Badając się przez BadamySie.pl nie ponosisz dodatkowej opłaty za pobranie krwi.

    Po zakupie wydrukuj otrzymane poprzez e-mail potwierdzenie zakupu (ewentualnie możesz okazać je ze swojego telefonu) i kolejnego dnia udaj się do wybranego podczas zakupu laboratorium.

    Już wiesz gdzie zrobić wyniki krwi w Kole?

    Faktury VAT są wysyłane emailem w ciągu kilku minut od zakupu.

    Wybrane laboratoria mogą pracować także w soboty i niedzielę.

    W punkcie pobrań krwi przed badaniem możesz wypełnić zlecenie wysłania wyników emailem. Nie zapomnij być na czczo!

    Lista punktów pobrań oraz dni i godziny pracy

    Sprawdź jak się przygotować do badań!

    Lekarze specjaliści komponując pakiety badań krwi starali się, aby były one w atrakcyjnych cenach. Pakiety są sprofilowane dla kobiet, mężczyzn, dzieci. Inne pakiety sprawdzą jak pracują Twoje narządy (np. tarczyca, wątroba, nerki, trzustka). Inne będą wykrywały wczesne stadia różnych chorób. Pamiętaj! Choroba wcześnie wykryta może być szybko uleczona! Cennik pakietów badań laboratoryjnych

    Jeżeli chcesz ocenić na przykład swoje ryzyko związane z miażdżyca, wybierz z pośród pozostałych badań laboratoryjnych lipidogram, fibrynogen, TSH, kwas moczowy, glukozę. Zakup on-line i udaj się na badania do wskazanego podczas zakupu laboratorium. Nie poniesiesz dodatkowej opłaty tzw. „za pobranie”.
    JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO POBRANIA KRWI NA BADANIA LABORATORYJNE

    Pobranie krwi odbywa się na podstawie zlecenia wysłanego z portalu BadamySie.pl

    W celu pobrania krwi na badania należy zgłosić się do wybranego podczas zakupu laboratorium w Kole.

    W dniu poprzedzającym badanie:

    Należy stosować normalną dietę, spożyć lekki posiłek wieczorem (bez tłustych, kalorycznych dań), zwłaszcza w przypadku badań poziomu glukozy i lipidogramu. W tych przypadkach zalecane jest powstrzymanie się od posiłku przez 14 godzin przed badaniem, kobiety w ciąży ok. 6.
    Zaleca się nie pić alkoholu na 2 – 3 dni przed badaniem.

    W dniu badania:

    • pacjent powinien pozostawać na czczo, to znaczy powstrzymać się od posiłku przez około 12 godzin przed badaniem. Dopuszcza się przyjęcie niewielkich ilości wody, nie wolno nic jeść, żuć gumy, palić tytoniu. W miarę możliwości nie należy brać porannej dawki leków, chyba że lekarz zaleci inaczej. Leki należy zabrać ze sobą, zażyć je bezpośrednio po pobraniu. W Poliklinice jest dostępny dystrybutor ze źródlaną wodą.
    • 30 minut przed badaniem pacjent powinien pozostawać w spoczynku (pozycja siedząca).

    WAŻNE
    1. Wpływ posiłku na wynik badania laboratoryjnego może wiązać się ze wzrostem stężenia spożytych w posiłku substancji (np. wzrost stężenia glukozy, trójglicerydów) lub ogólnoustrojową reakcją na posiłek lub spożywane pokarmy (wzrost OB, wzrost leukocytozy, spadek stężenia fosforanów).
    Na wynik badania może mieć również wpływ lipemia poposiłkowa. Lipemia powoduje spadek zawartości wody w surowicy a przez to obniżenie stężenia w surowicy substancji rozpuszczalnych w wodzie.

    2. Stężenie niektórych parametrów we krwi wykazuje zmienność w zależności od pory dnia. W tych przypadkach materiał biologiczny należy pobrać dokładnie według zaleceń lekarskich. Szczególną uwagę należy zwrócić na zalecenia dotyczące pobierania materiału do oznaczania hormonów.

    3. Pozycja ciała w istotny sposób wpływa na zawartość we krwi pewnych składników. Jest to spowodowane przez szereg różnych mechanizmów. Po kilkudziesięciu minutach przebywania w pozycji stojącej następuje zgęszczenie krwi o około 10%. Pionizacja ciała (zmiana pozycji leżącej na stojącą) może powodować wzrost stężenia białka, cholesterolu, wapnia, magnezu, hematokrytu, liczby krwinek czerwonych i białych. Przyczyną wzrostu stężenia tych parametrów jest przemieszczanie się wody z łożyska naczyniowego do przestrzeni śródtkankowej. Wielkość efektu zmiany pozycji ciała zależy od wydolności układu krążenia. Może on wynosić od 10 do 15% wartości wymienionych parametrów w warunkach spoczynkowych.

    4. Wysiłek fizyczny bezpośrednio przed pobraniem krwi może mieć wpływ na wynik badania w związku z:
    • zagęszczeniem krwi o ok. 10% spowodowanym wzrostem ciśnienia hydrostatycznego;
    • zwiększonym zużyciem substancji energetycznych (spadek glukozy, trójglicerydów);
    • uwolnieniem do surowicy enzymów pochodzenia mięśniowego (wzrost CPK, AST, LDH);
    • ogólnoustrojową reakcją na wysiłek fizyczny (wzrost liczby neutrocytów, zmiany stężeń hormonów.

    Duży wysiłek fizyczny, gorąca kąpiel, stres, gorączka i długotrwała pozycja stojąca mogą być przyczyną podwyższonego stężenia kwasu moczowego.

    5. Alkohol silnie stymuluje wzrost aktywności GGTP w ciągu 38 godzin po spożyciu, powoduje wzrost stężenia mocznika. Powoduje również przejściowy wzrost objętości erytrocytów MCV i obecność neutrocytów o jądrze wielopłatowym.

    Zapamiętaj! Internet nie zastąpi konsultacji z lekarzem w Kole!

    Badania krwi Koło.

    Tagi: , , , , , ,

    Dodaj komentarz

    FB
    Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.