MENU
Analityk laboratoryjny wyciąga z organizera fiolkę z krwią, aby poddać ją analizie. /Źródło: 123rf.com

Wyświetleń: 12177 Badania laboratoryjne blisko Ciebie

Badanie krwi Goleniów, laboratorium, godziny otwarcia, ceny?

Ocena: 4.7/5.0

Badanie krwi Goleniów laboratorium.

Gdzie wykonać badanie krwi w Goleniowie? Z którego skorzystać laboratorium? Czy laboratoria medyczne w Goleniowie pracują w soboty i niedziele? Czy mogę wykonać badanie krwi w Goleniowie bez skierowania od lekarza? Cennik badań laboratoryjnych.

Interesujące pakiety badań laboratoryjnych kupisz na badamysie.pl.

Na pobranie krwi możesz się udać do ALAB laboratorium w Goleniowie.

Adresy ALAB laboratorium :

  • Goleniów, ul. Pocztowa 43

Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :


    Na portalu medycznym BadamySie.pl znajdziesz bardzo korzystny cennik pakietów laboratoryjnych  badań krwi.

    Wybierz interesujący Cię pakiet w portalu medycznym, zakup on-line. Badając się przez sklep nie ponosisz dodatkowej opłaty za pobranie krwi.

    Po zakupie wydrukuj otrzymane poprzez e-mail potwierdzenie zakupu (ewentualnie możesz okazać je ze swojego smartfona) i kolejnego dnia udaj się do wybranego podczas zakupu laboratorium.

    Już wiesz gdzie zrobić wyniki krwi w Goleniowie?

    Faktury VAT są wysyłane emailem w ciągu kilku minut od zakupu.

    Wybrane laboratoria analityczne pracują także w soboty i niedzielę.

    W punkcie pobrań przed pobraniem krwi możesz wypełnić zlecenie wysłania wyników emailem. Nie zapomnij być na czczo!

    Lista punktów pobrań oraz dni i godziny pracy

    Sprawdź jak się przygotować do badań!

    Pakiety badań laboratoryjnych zostały tak ułożone aby były w atrakcyjnych cenach. Pakiety są sprofilowane dla sportowców, kobiet, mężczyzn, dzieci. Inne pakiety sprawdzą jak pracują Twoje narządy (np. wątroba, nerki, tarczyca, trzustka). Inne będą wykrywały wczesne stadia różnych chorób. Pamiętaj! Choroba wcześnie wykryta może być szybko uleczona! Cennik pakietów badań laboratoryjnych

    Nie poniesiesz dodatkowej opłaty tzw. „za pobranie”.

    Kto może oddać jako dawca krew?

    Przeciwwskazania do oddawania krwi, które prowadzą do dyskwalifikacji czasowej. Zaliczamy do nich m.in. wykonanie tatuażu, przekłucie uszu lub innych części ciała; wykonanie niektórych badań diagnostycznych i zabiegów, a także leczenie krwią i/lub jej składnikami w ciągu ostatnich 6. miesięcy. Ponadto krwi nie można oddawać np. po zabiegu usunięcia zęba, leczeniu kanałowym i innych drobnych zabiegach chirurgicznych do 7. dni.

    Półroczny okres wykluczenia obejmuje osoby po operacjach i innych zabiegach medycznych wykonywanych sprzętem wielokrotnego użytku i przebiegających z naruszeniem skóry lub błon śluzowych, po wykonaniu tatuażu, akupunktury, zakładaniu kolczyków, po badaniach endoskopowych.

    Krwi nie odda też osoba, której wartość ciśnienia tętniczego nie mieści się w granicach 90/60 – 180/100 mm Hg.

    Przeszkodą do oddawania krwi jest także niedawno przebyta infekcja wirusowa lub przeziębienie. Ponadto nie można oddawać krwi do 2. tygodni po przebyciu grypy, zakażenia grypopochodnego i gorączce powyżej 38. stopni C oraz dwa tygodnie po zaprzestaniu przyjmowania antybiotyków.

    Czasowa dyskwalifikacja na okres od 2. dni do 4. tygodni dotyczy także osób po szczepieniach.

    Lekarza przeprowadzającego wywiad należy bezwzględnie poinformować o wszelkich lekach, które są aktualnie przyjmowane, gdyż niektóre z nich są powodem dyskwalifikacji do oddawania krwi. Zdawać by się mogło, że to mało istotny fakt, a tymczasem połknięcie nawet jednej aspiryny dyskwalifikuje dawcę aż na 5 dni.

    Część czynników dyskwalifikacyjnych dotyczy wyłącznie kobiet. Dyskwalifikacja czasowa obejmuje panie w okresie miesiączkowania i do 3. dni po jego zakończeniu. Z oddawania krwi eliminuje także okres ciąży i okres karmienia piersią oraz 9. miesięcy po porodzie. Krew natomiast można bez przeszkód oddawać, gdy przyjmuje się doustne leki antykoncepcyjne oraz zastępczą terapię hormonalną w okresie menopauzy.

    Istnieją także takie czynniki, które są powodem dyskwalifikacji stałej. Taka dyskwalifikacja jest równoznaczna z bezwzględnym przeciwwskazaniem do oddania krwi do końca życia.

    Lista czynników dożywotnio wykluczających z uczestnictwa w krwiodawstwie jest bardzo długa. Do najczęstszych należą: poważne, aktywne, przewlekłe lub nawracające choroby układu krążenia, choroby układu pokarmowego, oddechowego, moczowego, nerwowego, choroby skóry, choroby zakaźne (np. WZW typu B, WZW typu C, wirusowe zapalnie wątroby w wywiadzie, żółtaczka pokarmowa), nowotwory złośliwe, choroby krwi, cukrzyca, choroby tarczycy, nadnerczy itp. Krwi nie mogą oddawać również nosiciele wirusa HIV oraz osoby z zespołem nabytego upośledzenia odporności (AIDS). Z krwiodawstwa muszą zrezygnować także osoby, które ze względu na swoje ryzykowne zachowania seksualne są szczególnie narażone na zakażenie poważnymi chorobami przenoszonymi drogą krwi. Do tej grupy zaliczają się: narkomani, osoby uprawiające prostytucję, osoby często zmieniające partnerów seksualnych, osoby mające partnerów seksualnych z wyżej wymienionych grup ryzyka.

    Krwiodawcami nie zostaną też osoby z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami zachowania wynikającymi z używania substancji psychotropowych.

    Zapamiętaj! Internet nie zastąpi konsultacji z lekarzem!

    Tagi: , , , , , , ,

    Dodaj komentarz

    FB
    Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.