MENU
Analityk laboratoryjny odkłada probówkę z krwią po dokonanej diagnostyce. /Źródło: 123rf.com

Wyświetleń: 11393 Badania laboratoryjne blisko Ciebie

Badania krwi w Sopocie, laboratorium, godziny pobierania krwi, cennik.

Ocena: 4.6/5.0

Badanie krwi Sopot.

Gdzie wykonać badanie krwi w Sopocie? Z którego skorzystać laboratorium? Czy laboratoria medyczne w Sopocie pracują w soboty i niedziele? Czy mogę wykonać badanie krwi w Sopocie bez skierowania od lekarza? Cennik badań laboratoryjnych.

Atrakcyjne pakiety badań laboratoryjnych kupisz na portalu BadamySie.pl i następnie możesz się udać do laboratorium w Sopocie.

Adresy ALAB laboratorium,  w którym możesz zbadać krew:

  • Sopot, ul. 1 Maja 5

Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :


    Kupując poprzez portal BadamySie.pl nie poniesiesz dodatkowej opłaty tzw. „za pobranie krwi” w sopockim laboratorium.

    Wybierz interesujący Cię pakiet w sklepie, zakup on-line. Badając się przez sklep nie ponosisz dodatkowej opłaty za pobranie krwi.

    Po opłaceniu online wydrukuj otrzymane poprzez e-mail potwierdzenie zakupu (ewentualnie możesz okazać je ze swojego smartfona) i po chwili możesz udać się do wybranego podczas zakupu laboratorium w Sopocie.

    Już wiesz gdzie zrobić wyniki krwi Sopocie?

    Faktury VAT są wysyłane emailem w ciągu kilku dni od zakupu.

    Wybrane laboratoria analityczne pracują także w soboty i niedzielę.

    W punkcie pobrań przed pobraniem krwi możesz wypełnić zlecenie wysłania wyników emailem. Nie zapomnij być na czczo!

    Lista punktów pobrań oraz dni i godziny pracy

    Sprawdź jak się przygotować do badań!

    Układając poszczególne pakiety badań posiłkowano się sugestiami najlepszych lekarzy specjalistów. Postarano się, aby badania były w atrakcyjnych cenach. Pakiety są sprofilowane dla kobiet, mężczyzn, dzieci. Inne pakiety sprawdzą Twoje narządy (np. wątroba, nerki, trzustka, serce). Inne będą wykrywały wczesne stadia różnych chorób. Pamiętaj! Choroba wcześnie wykryta może być szybko uleczona! Cennik pakietów badań laboratoryjnych

    Diagnostyka laboratoryjna chorób nerek.

    Warto zdać sobie sprawę z tego, że mocz powstaje z krwi. Jego produkcja w nerkach to skomplikowany proces, w wyniku którego część płynna krwi, osocze, zostaje pozbawiona nadmiaru płynów, elektrolitów i zbędnych produktów przemiany materii wytworzonych w całym organizmie, jak również substancji dostarczonych z zewnątrz: toksyn, leków, witamin i metali ciężkich. Nerka wpływa też na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

    Choroby nerek często rozwijają się stopniowo i długo nie dają objawów.. Przydatnym narzędziem wcześnie wykrywającym nieprawidłowości są badania laboratoryjne.

    WSPÓŁCZYNNIK PRZESĄCZANIA KŁĘBUSZKOWEGO

    Niewydolność nerek manifestuje się zmniejszeniem tzw. przesączania kłębuszkowego (filtracji kłębuszkowej, GFR), wyrażanego fachowo jako objętość osocza filtrowanego przez nerki w jednostce czasu, w przeliczeniu na standardową powierzchnię ciała (ml/min/1,73m2). Ocena GFR pomocna jest m.in. w diagnostyce przewlekłych chorób nerek (PChN). W miarę ich postępowania parametr ten ulega zmniejszeniu, a jego wielkość ma wpływ na dalsze zalecenia diagnostyczne i terapeutyczne. GFR oceniać można na kilka sposobów.

    Najbardziej popularnym jest oznaczanie stężenia kreatyniny w surowicy krwi, któremu towarzyszy wyliczenie szacunkowej wartości GFR (eGFR). Zwykle wzrostowi stężenia kreatyniny towarzyszy spadek GFR, ale np. u osób w podeszłym wieku filtracja może być obniżona przy prawidłowym poziomie kreatyniny, a we wczesnych stadiach chorób nerek filtracja może być w normie pomimo podwyższonej kreatyniny.

    Można również wyznaczyć tzw. klirens kreatyniny – obrazujący zdolność nerki do oczyszczania krwi z kreatyniny. Do tego badania niezbędna jest prawidłowo przeprowadzona zbiórka dobowa moczu (DZM) – oznaczenia kreatyniny dokonuje się zarówno w próbce moczu z niej pobranej, jak i w surowicy krwi.

    Mniej skomplikowanym, choć trochę bardziej kosztownym badaniem jest oznaczenie cystatyny C we krwi.

    GFR utrzymujący się przez 3 miesiące poniżej 60ml/min/1,73m2 jest podstawą rozpoznania PChN. W przypadku GFR>60ml/min/1,73m2 przewlekłą chorobę nerek diagnozuje się, gdy w badaniach obrazowych występują nieprawidłowości budowy i funkcji nerek (stwierdzane) lub odbiegające od wartości referencyjnych wyniki omówionych poniżej swoistych dla funkcji nerek badań moczu i krwi. Te i inne badania sprawdzające nerki wykonasz w laboratorium w Sopocie uprzednio kupując te badania on-line poprzez portal BadamySie.pl

    Zapamiętaj! Internet nie zastąpi konsultacji z lekarzem w Trójmieście!

     

    Tagi: , , , , , ,

    Dodaj komentarz

    FB
    Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.