MENU

Wyświetleń: 1844 Inne

Wielka Brytania szuka lekarzy rodzinnych również w Polsce!

Ocena: 4.8/5.0

Wielka Brytania szuka lekarzy rodzinnych również w Polsce!

Wielka Brytania jest jednym z najbardziej ekscytujących i inspirujących miejsc do życia, ale nie da się ukryć, że jest również jednym z najczęściej rozważanych miejsc  rozwoju kariery zawodowej lekarzy. Na samych wyspach pracuje przynajmniej kilkadziesiąt lekarzy pochodzących z krajów europejskich, a większość z nich zatrudniona jest w instytucji odpowiadającej polskiemu Narodowemu Funduszowi Zdrowia – NHS (National Health Service). 

Grupa młodych, wykształconych lekarzy czeka na pacjentów. /Źródło: 123rf.com

W ramach ogólnokrajowego dążenia do zwiększenia liczby lekarzy rodzinnych, NHS we współpracy z Paragoną zakończyło niedawno projekt pilotażowy, mający na celu zatrudnienie w NHS w Lincolnshire aż 25 europejskich lekarzy rodzinnych! To tylko początek rekrutacji, bowiem w kolejnym jej etapie planowane jest zatrudnienie w NHS w Central Midlands aż 100 lekarzy rodzinnych, a ich poszukiwania już trwają!

Paragona jest polską firmą, która od 17 lat specjalizuje się we wspieraniu sektora medycznego. Pomaga zarówno lekarzom, jak i dentystom w rozwijaniu ich kariery zawodowej w prestiżowych placówkach medycznych na terenie Anglii, Skandynawii i Francji. Firma rekrutuje medyków z całej Europy, m.in.: z Hiszpanii, Grecji, Rumunii, Włoch, Bułgarii i oczywiście Polski!

Oferta przygotowana przez NHS i Paragonę skierowana do lekarzy rodzinnych jest bardzo atrakcyjna i nie kryjmy, że w naszym kraju lekarze tylko mogą pomarzyć o takich warunkach pracy.

Dlaczego?

Po pierwsze NHS oferuje lekarzom rodzinnym stałą umowę o pracę. Po drugie bardzo atrakcyjne wynagrodzenie, które waha się pomiędzy 70 000 GBP, a 90 000 GBP rocznie,  co w przeliczeniu na złotówki wynosi od 335 000 zł do 430 000 zł rocznie. W ofercie jasno określony jest również czas pracy lekarza, który wynosi zaledwie 37,5 godziny! Zatrudnieni lekarze dodatkowo mogą liczyć na bezpłatne zakwaterowanie, bezpłatne obiady i bezpłatne podróż do kampusu Paragona i z powrotem. Co więcej, medycy nie zapłacą również za kurs języka angielskiego, materiały do nauki podczas kursu, a także internetowy kurs języka angielskiego dla członków swojej rodziny. NHS oferuje także pełną pomoc przy rejestracji, przy rozliczeniach, przy znalezieniu mieszkania, przy założeniu konta bankowego, znalezienia przedszkola i szkoły dla dzieci.

W zamian za tak doskonałe warunki pracy NHS oczekuje od kandydatów dyplomu medycznego zgodnego z dyrektywą Unii Europejskiej, umiejętności komunikatywnego porozumiewania się w języku angielskim i obywatelstwa UE lub EOG (Europejski Obszar Gospodarczy). 

Młodzi lekarze dumnie stoją w fartuchach lekarskich. /Źródło: 123rf.com

Dla wielu osób istotny może być fakt, że zaproponowane warunki pracy nie ulegną zmianie na niekorzyść ze względu na brexit. Dyrektor Generalny Paragony, Kinga Łozińska zapewnia: „Mamy pisemne zapewnienie działu rekrutacji międzynarodowej NHS, że wszyscy lekarze, którzy przejdą przez nasz proces rekrutacji i szkoleń, będą bezpieczni. Będą mogli pracować w strukturach NHS bez względu na to, jaką formę przybierze brexit”.

NHS i Paragona oferują lekarzom rodzinnym doskonale warunki pracy i świetne wynagrodzenie, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że również polscy medycy wyjeżdżają z kraju. W Polsce nikt ich nie doceni tak, jak to robią za granicą.

Tagi: , , ,

Comments are closed.

FB
Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.