MENU
Wielka Brytania szuka lekarzy rodzinnych również w Polsce

Wyświetleń: 1672 Inne

Wielka Brytania szuka lekarzy rodzinnych również w Polsce!

Ocena: 4.8/5.0

Wielka Brytania szuka lekarzy rodzinnych również w Polsce!

 

Wielka Brytania jest jednym z najbardziej ekscytujących i inspirujących miejsc do życia, ale nie da się ukryć, że jest również jednym z najczęściej rozważanych miejsc  rozwoju kariery zawodowej lekarzy. Na samych wyspach pracuje przynajmniej kilkadziesiąt lekarzy pochodzących z krajów europejskich, a większość z nich zatrudniona jest w instytucji odpowiadającej polskiemu Narodowemu Funduszowi Zdrowia – NHS (National Health Service). 

Wielka Brytania szuka lekarzy rodzinnych również w Polsce

Wielka Brytania szuka lekarzy rodzinnych również w Polsce.

 

W ramach ogólnokrajowego dążenia do zwiększenia liczby lekarzy rodzinnych, NHS we współpracy z Paragoną zakończyło niedawno projekt pilotażowy, mający na celu zatrudnienie w NHS w Lincolnshire aż 25 europejskich lekarzy rodzinnych! To tylko początek rekrutacji, bowiem w kolejnym jej etapie planowane jest zatrudnienie w NHS w Central Midlands aż 100 lekarzy rodzinnych, a ich poszukiwania już trwają!

 

Paragona jest polską firmą, która od 17 lat specjalizuje się we wspieraniu sektora medycznego. Pomaga zarówno lekarzom, jak i dentystom w rozwijaniu ich kariery zawodowej w prestiżowych placówkach medycznych na terenie Anglii, Skandynawii i Francji. Firma rekrutuje medyków z całej Europy, m.in.: z Hiszpanii, Grecji, Rumunii, Włoch, Bułgarii i oczywiście Polski!

Oferta przygotowana przez NHS i Paragonę skierowana do lekarzy rodzinnych jest bardzo atrakcyjna i nie kryjmy, że w naszym kraju lekarze tylko mogą pomarzyć o takich warunkach pracy.

Dlaczego?

Po pierwsze NHS oferuje lekarzom rodzinnym stałą umowę o pracę. Po drugie bardzo atrakcyjne wynagrodzenie, które waha się pomiędzy 70 000 GBP, a 90 000 GBP rocznie,  co w przeliczeniu na złotówki wynosi od 335 000 zł do 430 000 zł rocznie. W ofercie jasno określony jest również czas pracy lekarza, który wynosi zaledwie 37,5 godziny! Zatrudnieni lekarze dodatkowo mogą liczyć na bezpłatne zakwaterowanie, bezpłatne obiady i bezpłatne podróż do kampusu Paragona i z powrotem. Co więcej, medycy nie zapłacą również za kurs języka angielskiego, materiały do nauki podczas kursu, a także internetowy kurs języka angielskiego dla członków swojej rodziny. NHS oferuje także pełną pomoc przy rejestracji, przy rozliczeniach, przy znalezieniu mieszkania, przy założeniu konta bankowego, znalezienia przedszkola i szkoły dla dzieci.

 

W zamian za tak doskonałe warunki pracy NHS oczekuje od kandydatów dyplomu medycznego zgodnego z dyrektywą Unii Europejskiej, umiejętności komunikatywnego porozumiewania się w języku angielskim i obywatelstwa UE lub EOG (Europejski Obszar Gospodarczy). 

NHS i Paragona oferują lekarzom rodzinnym doskonale warunki pracy.

NHS i Paragona oferują lekarzom rodzinnym doskonale warunki pracy.

 

Dla wielu osób istotny może być fakt, że zaproponowane warunki pracy nie ulegną zmianie na niekorzyść ze względu na brexit. Dyrektor Generalny Paragony, Kinga Łozińska zapewnia: „Mamy pisemne zapewnienie działu rekrutacji międzynarodowej NHS, że wszyscy lekarze, którzy przejdą przez nasz proces rekrutacji i szkoleń, będą bezpieczni. Będą mogli pracować w strukturach NHS bez względu na to, jaką formę przybierze brexit”.

NHS i Paragona oferują lekarzom rodzinnym doskonale warunki pracy i świetne wynagrodzenie, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że również polscy medycy wyjeżdżają z kraju. W Polsce nikt ich nie doceni tak, jak to robią za granicą.

 

Tagi: , , ,

Comments are closed.

FB
Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.