MENU
Pusta sala szpitalna ze sprzętem medycznym. /Źródło: 123rf.com

Wyświetleń: 1393 Inne

Lekarze znowu nie pomogli. Tym razem w Rudzie Śląskiej.

Ocena: 5.0/5.0

Tym razem Szpital w Rudzie Śląskiej odmówił hospitalizacji kobiecie, która kilka dni później straciła nogę!

To, co się ostatnio dzieje w polskich szpitalach przechodzi ludzkie pojęcie. Dopiero co pisaliśmy o śmierci pacjenta, który kilka godzin czekał na pomoc w szpitalnym korytarzu i nikt nie zwracał na niego uwagi, a dziś informujemy o dramatycznym wydarzeniu, jakie miało miejsce w śląskim szpitalu.

Jak informuje jedna z gazet, Pani Iwona, zmagająca się z rozległym zapaleniem stawów i cukrzycą udała się do śląskiego Szpitala Miejskiego zaraz po tym, jak zaczęła odczuwać silny ból stopy i uda. Pracownicy tamtejszej izby przyjęć odmówili kobiecie hospitalizacji,  zlekceważyli ją i odesłali z receptą na antybiotyk i leki zakrzepowe do domu.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że kobieta poinformowała lekarzy o swoich problemach zdrowotnych, a Ci prześwietlili jej stopę i zlecili badanie krwi oraz moczu. Mimo wszystko nie pozwolili jej pozostać w szpitalu.

Kilka dni później stan zdrowia 47-latki pogorszył się, a jej najbliżsi zamówili wizytę domową. To właśnie podczas tej konsultacji lekarskiej zarówno chora, jak i jej siostra dowiedziały się od lekarza rodzinnego, że personel Szpitala Miejskiego powinien rozpocząć leczenie Pani Iwony już w chwili, jak tylko się tam pojawiła. Gdyby lekarze nie zlekceważyli pacjentki, nie doszłoby do tragedii.

Pani Iwona wróciła do tego samego szpitala, do tych samych lekarzy, jednak w znacznie gorszym stanie. Personel medyczny stwierdził postępującą sepsę, a także zakrzepicę żylną z ropowicą. Lekarze amputowali kobiecie nogę, a ta po operacji zapadła w śpiączkę! Co więcej, badania potwierdziły również niewydolność nerek!

Do prokuratury już trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przez lekarzy, jakie złożyli bliscy kobiety. Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej wyraził swoje stanowisko na ten temat, informując, że podjęto już czynności wyjaśniające i określające poprawność oceny stanu klinicznego pacjentki.

Comments are closed.

FB
Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.