MENU
Telefony komórkowe wywołują raka?!

Wyświetleń: 13358 Inne

Promieniowanie z masztów telefonii komórkowej wywołuje raka?

Ocena: 3.3/5.0

Promieniowanie z masztów telefonii komórkowej wywołuje raka?

Kobieta korzysta z telefonu komórkowego, obok położony jest kubek z kawą. /Źródło: 123rf.com

Telefony komórkowe wywołują raka?!

Naukowcy Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem IARC przeprowadzili badania, które dowiodły związek pomiędzy promieniowaniem komórkowym, a zachorowaniem na raka. O tym, że promieniowanie z sieci bezprzewodowych jest szkodliwe mówi się od dawna. Coraz więcej osób obserwuje u siebie dolegliwości takie jak: bóle głowy, nudności, zaburzenia snu, problemy z pamięcią, problemy z koncentracją, zmęczenie, a nawet kołatanie serca czy wysypkę. I pomimo tego, że objawy występują prawdopodobnie na skutek promieniowania bezprzewodowego, to liczba osób korzystających z komórek stale rośnie.

Nie tylko posiadacze komórek są narażeni na raka!

W 2011 roku IARC sklasyfikował promieniowanie radiowe jako promieniowanie rakotwórcze. Do podobnych wniosków doszli naukowcy na całym świecie. Jest to niezwykle istotny temat nie tylko dla osób, które używają telefonów komórkowych, ale również dla tych, którym wydaje się, że z siecią bezprzewodową nie mają nic wspólnego. Jak się okazuje jest zupełnie inaczej.

Badania przeprowadzone w Brazylii dowiodły bezpośredni związek pomiędzy zgonami na skutek nowotworów, a siecią bezprzewodową. Wśród ofiar były nie tylko osoby korzystające z telefonów komórkowych, ale też mieszkające w promieniu 500 metrów od jednego z trzystu masztów zainstalowanych w Belo Horizonte- trzecim co do wielkości mieście w Brazylii. Konsekwencje promieniowania dotyczą wszystkich znajdujących się w pobliżu wieży komórkowej!

Nadajniki powinny być zlokalizowane z dala od przedszkoli, szkół, miejsc publicznych i dzielnic mieszkaniowych. Na promieniowanie z masztów najbardziej narażone są dzieci, których organizm nie jest jeszcze do końca ukształtowany.

Kobieta korzysta ze swojego smartfona. /Źródło: 123rf.com

Zamiast wykonywania połączeń, lepiej napisać krótką wiadomość SMS?

Według Adilza Condessa Dode, naukowca Federal University of Minas Gerais dużo może pomóc już rezygnacja z częstego wykonywania połączeń telefonicznych, na poczet wysyłania krótkich wiadomości tekstowych.

Brazylijskie statystyki są przerażające

W latach 1996-2006 naukowcy odkryli 4924 ofiary raka w promieniu 500 metrów od nadajników i 7191 ofiary mieszkające w promieniu 1000 metrów od nadajników. Osoby te zachorowały m.in. na raka prostaty,  piersi, płuc, wątroby i nerki.

Według Adilza Condessa Dode, anteny bezprzewodowe są niezwykle niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia i życia, a  moc emitowana przez telefony komórkowe jest ciągła i stale pogłębiana przez położenie masztów skierowanych na mózg człowieka. A im bliżej anteny, tym większy kontakt z polami elektromagnetycznymi.

Jak się okazuje władze ustalające limity emisji promieniowania nie sugerują się jego wpływem na zdrowie człowieka, ale kryteriami technologicznymi, przemysłowymi  i ekonomicznymi.

Badania nad związkiem zachorowań na raka, a masztami bezprzewodowymi były przeprowadzane już w latach 70. Zajmowali się nimi naukowcy z Austrii, San Francisco, Niemiec i Izraela. Już wtedy zwrócono uwagę, że osoby mieszkające w pobliżu wieży są narażeni  na wystąpienie nowotworu.

Specjaliści Universität Gießen und München-Rinderstudie na zlecenie Bawarskiego rządu przeprowadzili doświadczenie z udziałem bydła przebywajacego w okolicy nadajników telefonii komórkowej. Badania te wykazały znaczną zależność pomiędzy masztami a zachorowaniami zwierząt.

W 2012 roku we Francji przeprowadzono ankietę w podobnym temacie. Jej wyniki wykazały zależność pomiędzy wystąpieniem dolegliwości takich jak: bóle i zawroty głowy, przygnębienie, bezsenność, choroby skóry z zamieszkiwaniem w odległości 100-300 metrów od nadajnika.

Badania przeprowadzone w 2004 roku, w Izraelu udowodniły aż czterokrotnie wyższą zależność występowania nowotworów i skrócenie życia aż o 10 lat, z mieszkaniem w okolicy nadajnika.

Nie tylko nowotwór!

Stos telefonów, ułożonych nieregularnie jeden na drugim. /Źródło: 123rf.com

Maszty telefonów komórkowych

Przebywanie w zasięgu promieniowania telefonii komórkowej powoduje znacznie więcej dolegliwości. Mogą to być mutacje genetyczne, choroby mózgu, zaburzenia pamięci, zaburzenia koncentracji, trudności w nauce, demencje. Udowodniono także wpływ promieniowania na bezpłodność, zaburzenia gospodarki hormonalnej, a nawet powikłania sercowe.

Problem dotyczy również Polski

To, że badania zostały przeprowadzone za granicą, wcale nie znaczy, że problem nie dotyczy Polski. Mieszkańcy Ostrołęki na wieść o tym, że w pobliżu ich domów ma stanąć kolejny maszt telefonii komórkowej, bardzo szybko zaprotestowali. W obawie o swoje zdrowie wysłali wniosek do Wojewody Mazowieckiego, który wznowił postępowanie administracyjne związane z pozwoleniem na budowę masztu.

Na wielu portalach internetowych można znaleźć informacje o problemie z masztami w Polsce. Można przeczytać historie ludzi, którzy swoje problemy zdrowotne wiąże tylko i wyłącznie z postawieniem blisko ich miejsca zamieszkania anten telefonii komórkowej. Dokucza im wysokie ciśnienie, problemy z sercem, bóle i zawroty głowy, niedoczynność tarczycy, zaburzenia układu krążenia, a także nowotwory.

Pracownicy sieci komórkowych twierdzą, że nadajniki nie są niebezpieczne, a żeby promieniowanie było szkodliwe trzeba wspiąć się na maszt i przytulić do niego. Innego zdania są lekarze, którzy kierują się dobrem pacjentów, a nie korzyściami ekonomicznymi.

Tagi:

Comments are closed.

FB
Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.