MENU
Wnętrze oddziału szpitalnego ze sprzętem medycznym. /Źródło: 123rf.com

Wyświetleń: 2259 Inne

Kolejne oddziały szpitalne zamknięte!

Ocena: 4.8/5.0

Kolejne oddziały szpitalne zamknięte!

To, co się dzieje w polskiej służbie zdrowia przechodzi ludzkie pojęcia! Niemal każdego dnia słyszymy o zamknięciu kolejnych oddziałów szpitalnych, o braku lekarzy i personelu medycznego! Gdzie więc mamy się leczyć?!

 

Coraz więcej polskich szpitali zmaga się z brakiem lekarzy i personelu medycznego! Starsi lekarze odchodzą na emeryturę, młodsi wyjeżdżają za granicę, gdzie mogą liczyć na wyższą pensję, lepsze warunki pracy, więcej czasu na życie osobiste.

 

Na oddziale zakaźnym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach nie ma już specjalistów. Wszyscy odeszli na emeryturę! Tak samo jest z Oddziałem Zakaźnym w Makowie Podhalańskim, a z powodu braku anestezjologów zamknięto jedyny na Podkarpaciu oddział kardiochirurgii w Rzeszowie! W Pruszkowie odsyła się pacjentów, którzy zgłaszają się na oddział internistyczny, a w Józefowie zlikwidowano psychiatrię!

Zlikwidowane porodówki!

Niedawno zamknięto również kluczborski Oddział Ginekologiczno-Położniczy z pododdziałem noworodkowym w Powiatowym Centrum Zdrowia! Ponieważ szpital od ponad pół roku nie mógł znaleźć lekarzy, teraz pacjentki będą zmuszone do leczenia i rodzenia dzieci w innych powiatach! Rzecznik opolskiego NFZ Barbara Pawlos, mówi, że zaistniała sytuacja nie stanowi zagrożenia dla pacjentek, jednak zupełnie inaczej to wygląda z perspektywy samych zainteresowanych!

Z podobnymi problemami zmaga się oddział porodowy w Prudniku i Głubczycach!

Również Oddział Ginekologiczno-położniczy w Obornikach zawiesił swoją działalność, a pacjentki odsyłane są placówek w Wągrowcu i Szamotułach! Problem dotyczy także tamtejszego Oddziału Neonatologicznego.

 

Likwidacji chirurgii dziecięcej w Cieszynie!

Z powodu braku personelu medycznego zamknięto oddział chirurgii dziecięcej w Cieszynie! Mali pacjenci odsyłani są do innych placówek, z których najbliższa mieści się niespełna 40 km od Cieszyna. Do kolejnych trzeba przejechać 50 km (Rybnik) i 70 km (Katowice).

 

Zawieszona neurologia we Wrześni!

Od 19 sierpnia nie działa już Oddział Neurologiczny Szpitala Powiatowego we Wrześni.  Z przykrością patrzy się na nowoczesny, oddany do użytku w 2015 roku szpital, w którym pacjenci odprawiani są z przysłowiowym kwitkiem! Prezes zarządu szpitala informuje, że neurologia nie zostaje zlikwidowana, a jedynie zawieszona, ale dla potrzebujących pomocy medycznej pacjentów nie stanowi to dużej różnicy, ponieważ w każdej z tych sytuacji będą kierowani do innych szpitali.

Powód zawieszenia oddziału – brak obsady lekarskiej! Aby oddział mógł funkcjonować potrzeba zaledwie dwóch lekarzy, teraz nie ma nawet jednego!

 

Czy możemy się spodziewać zamknięcie kolejnych oddziałów w szpitalach powiatowych? Prawdopodobnie tak! Sytuacja polskich szpitali wcale się nie poprawia, rząd nie robi nic, żeby mogło być lepiej, a coraz więcej specjalistów myśli o wyjeździe za granicę w poszukiwaniu godnej pracy!

 

Comments are closed.

FB
Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.