MENU
Pielęgniarz w białym fartuchu pobiera mężczyźnie krew z żyły u ręki. /Źródło: 123rf.com

Wyświetleń: 3543 Badania laboratoryjne blisko Ciebie

Badania laboratoryjne krwi Cedry Wielkie, cennik, godziny otwarcia.

Ocena: 4.9/5.0

Gdzie wykonać badanie krwi w Cedrach Wielkich?

Z którego skorzystać laboratorium? Czy laboratoria medyczne w Cedrach Wielkich pracują w soboty i niedziele? Czy mogę wykonać badanie krwi w Cedrach Wielkich bez skierowania od lekarza? Cennik badań laboratoryjnych.

Atrakcyjne pakiety badań laboratoryjnych kupisz na badamysie.pl. Na pobranie krwi możesz się udać do punktów pobrań ETER-MED w Cedrach Wielkich.

  • Centrum Zdrowia ETER-MED – Cedry Wielkie, ul. Płażyńskiego 1

Na stronie badamysie.pl znajdziesz bardzo korzystny cennik pakietów badań laboratoryjnych.

Wybierz interesujący Cię pakiet w sklepie, zakup on-line. Badając się przez sklep nie ponosisz dodatkowej opłaty za pobranie krwi.

Po zakupie wydrukuj otrzymane poprzez e-mail potwierdzenie zakupu (ewentualnie możesz okazać je ze swojego smartfona) i kolejnego dnia udaj się do wybranego podczas zakupu laboratorium.

Już wiesz gdzie zrobić wyniki krwi?

Faktury VAT zostanie wysyłana emailem w ciągu kilku dni od zakupu.

W punkcie pobrań przed pobraniem krwi możesz wypełnić zlecenie wysłania wyników emailem. Nie zapomnij być na czczo!

Lista punktów pobrań oraz dni i godziny pracy

Sprawdź jak się przygotować do badań!

Układając poszczególne pakiety badań korzystaliśmy z sugestii lekarzy specjalistów. Pakiety są dla sportowców, kobiet, mężczyzn, dzieci. Inne pakiety sprawdzą jak pracują Twoje narządy (np. wątroba, nerki). Inne będą wykrywały wczesne stadia różnych chorób. Pamiętaj! Choroba wcześnie wykryta może być szybko uleczona! Cennik pakietów badań laboratoryjnych

W laboratorium po badaniach otrzymujemy komputerowy wydruk pełen tajemniczych symboli i liczb nieczytelnych dla ogromnej większości z nas. Zrozumiałe, że na naszą prośbę lekarz z pewnością chętnie wszystko objaśni, ale zwykle już od razu chcielibyśmy wiedzieć, czy jesteśmy zdrowi, czy nie.

Wspólnie więc postarajmy się rozszyfrować najważniejsze, najczęściej wykonywane badania i ich wyniki. Skoncentrujemy się przede wszystkim na podstawowych badaniach dotyczących: analizy krwi, tj. morfologii, OB, tj. opadu lub odczynu Biernackiego,
analizy moczu, poziomu cukru we krwi, poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi,
ciśnienia tętniczego.
Przedstawimy krótko znaczenie innych badań – zwykle bardzo rzadko w Polsce wykonywanych, a standardowych na Zachodzie.

BADANIE MORFOLOGICZNE KRWI

Morfologia krwi dostarcza najwięcej informacji o kondycji Twojego organizmu. Obejmuje ona przede wszystkim oznaczanie:

stężenia hemoglobiny HGB
liczby krwinek białych – WBC,

czerwonych – RBC i płytkowych – PLT

wskaźnika hematokrytowego HCT (procentowa objętość krwinek czerwonych) objętości krwinki – MCV
średniej wagi hemoglobiny w krwince – MCH
procentowego składu krwinek białych
wskaźnika barwnego
ocenę rozmazu ze szczególnym zwróceniem uwagi na morfologię
poszczególnych rodzajów komórek- m.in. średniej objętości krwinki MCV.

Wszelkie badania – czy to krwi, czy to moczu, czy też inne, należy zawsze wykonywać na czczo, ponieważ posiłek ma wpływ na jakość wyników. Najlepiej jest, aby ostatni posiłek (w miarę lekki z minimalna ilością tłuszczów i cukru) był spożyty co najmniej 12 godzin przed badaniem.Uwaga ta dotyczy również zażywania leków. Jeżeli je stosujemy systematycznie – to musimy powiedzieć o tym lekarzowi przed skierowaniem na badania. Normy tu podane mogą się nieco różnić od norm stosowanych w różnych pracowniach analitycznych. Dlatego należy wszelkie wyniki przeczytać bardzo dokładnie i skonsultować się z lekarzem. Niewłaściwy – wg osoby zainteresowanej – wynik nie musi oznaczać od razu ciężkiej choroby.

Na każdym wyniku oznaczone są normy.  Obecnie aparatura analityczna podaje zazwyczaj wyniki badań w nowych jednostkach międzynarodowych, ale zdarzają się i jednostki starsze.

 

Zapamiętaj! Internet nie zastąpi konsultacji z lekarzem!

Tagi: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

FB
Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.