MENU
fluorkowanie a zdrowie

Wyświetleń: 16197 Inne

Czy NFZ finansuje podawanie szkodliwej i toksycznej substancji dla 40.000 dzieci w Trójmieście?

Ocena: 4.8/5.0

szkodliwy fluorBrakuje pieniędzy w Polsce na leczenie, ale NFZ znajduje pieniądze na fluorkowanie dla 40.000 dzieci w Trójmieście. Na czyje polecenie?

Przecież już w 1977 roku  wykazano w USA, że „naukowe usiłowania” propagatorów fluoryzacji oparte są na oszustwie oraz, że przeprowadzone badania naukowe nie pozostawiają żadnych wątpliwości, iż fluorkowanie prowadzi co roku w USA do ponad 10,000 zgonów z powodu raka.  A w Polsce – nadal trwa fluoryzacja najmłodszych! Kto lobbował? Kto podjął decyzje?

Aż 210 000 złotych wydawane jest na szkodliwą dla dzieci fluoryzację. Fluoryzacje w Trójmieście przeprowadza się wszędzie tam, gdzie poziom fluoru w wodzie nie przekracza 1 mg./l. I tu pojawia się logiczny błąd myślowy urzędników NFZ.

Jeżeli cały system wodny jest w jednym kręgu centralnego wodociągu, zarządzanego przez francuska firmę SAUR, TO SKĄD WIADOMO W JAKIEJ SZKOLE woda ma mniej, aniżeli 1 mg/l? A w dodatku skąd wiadomo, jaki jest poziom w całej sieci i gdzie które dziecko mieszka?

Po drugie, wiadomo, że fluor już przy stężeniu w wodzie powyżej 0.3 mg/l powoduje uszkodzenia trzustki i cukrzycę oraz zmiany IQ. Dlaczego więc stosuje się u nas archaiczną normę 1mg/l. Nawet USA zmieniły normy na 0.75 mg/l, co Indie na przykład uczyniły 30 lat temu.

Po trzecie, każdy oczytany człowiek wie, że fluor w TRÓJMIEŚCIE znajduje się nie tylko w wodzie, ale przede wszystkim w powietrzu. W powietrzu przekracza dopuszczalne normy nawet o 10 000%. Jak wiadomo, dzieci mogą pić i najczęściej piją wodę butelkowaną. Ale powietrzem muszą oddychać wszyscy w Trójmieście, w dodatku przez całą dobę, a kupić sobie w butelce czystego powietrza nie można. Mało tego, jak udowodniły liczne badania w okresie minionych 40 lat, toksyczność fluoru w powietrzu jest 100 razy większa, aniżeli tego w wodzie. Spowodowane jest to budową pęcherzyków płucnych, nie posiadających zabezpieczeń. Przewód pokarmowy natomiast posiada aż 75% wszystkich przeciwciał.

fluor okalecza dziciMało tego. Już w 1994 roku rozpoczęto badania wpływu toksyczności fluoru na zdrowie mieszkańców. Badania przeprowadzał interdyscyplinarny zespół z Akademii Medycznej: pediatrzy, ortopedzi, toksykolodzy oraz z Wojewódzkiej Przychodni Medycyny Pracy:  [śp dr B. Przygocki] stomatolodzy, psycholodzy, lekarze medycyny pracy. Były to największe w Polsce badania interdyscyplinarne. W okresie 1.5 roku przebadano ponad 2000 dzieci. Badania zostały opracowane i dostarczone przed 20 laty wszystkim radnym i urzędnikom. Jak widać, nie chciało im się nawet zapoznać z dostarczonymi materiałami. Lub jakaś usłużna niewidzialna siła wyczyściła biurka. A NFZ nie chciał prowadzić takich badań profilaktycznych.

Badania udowodniły, że:

• współczynnik zachorowań na nowotwory był największy w województwie gdańskim 17500 nowych zachorowań rocznie[obecnie pomorskim].

• dynamika zachorowań na cukrzycę jest największa w grupie młodocianych, w gminach najbardziej narażonych na wysoką koncentrację fluoru w powietrzu.

• stopień spadku IQ zależy od czasu narażenia na fluor, czym dłuższe narażenie tym współczynnik spada bardziej.

lobby fluorkowe kupiło polskich urzędnikówCo oznacza 124 do 4? To znaczy, że pomimo posiadanej wiedzy, w 121 szkołach truje się dzieci, a tylko w 4 nie. Czyli ponad 40 000 dzieci jest systematycznie dodatkowo trutych.

Wszystkie szkoły podstawowe należą do samorządów…

Warto przytoczyć, jak po udowodnieniu szkodliwości fluoru poszczególne kraje wycofywały się z dodawania tej substancji:

W 1961 r. Sąd Najwyższy w Szwecji uznał fluorkowanie za sprzeczne z prawem

W 1964 r. fluorkowanie zostało zakazane w Danii

W 1971 r. Niemcy zabroniły fluoryzacji.

W 1973 r. Holandia zabroniła fluoryzacji wody.

W 1977 r. Podkomisja Kongresowa ds. Stosunków Międzyrządowych zorganizowała dwa pełne przesłuchania kongresowe poświęcone sprawie fluorku. W trakcie przesłuchań wykazano, że „naukowe usiłowania” propagatorów fluoryzacji oparte są na oszustwie oraz, że przeprowadzone badania naukowe nie pozostawiają żadnych wątpliwości, iż fluorkowanie prowadzi co roku w USA do ponad 10,000 zgonów z powodu raka.

W 1978 r. naukowcy z Pomorskiej Akademii Medycznej w Polsce stwierdzili, że fluorki powodują genetyczne szkody w komórkach ludzkiej krwi. W tym samym roku w Pensylwanii został wygrany proces sądowy, w ramach którego dowiedziono szkodliwości fluoryzacji i w rezultacie została ona zakazana.

W 1981 r. w Japońskiej Akademii Dentystycznej Kanagawa, dr K. Ishida przeprowadził badania, które wykazały, że już w ilości 1 ppm (tyle co najmniej dodaje się do wody w Ameryce) fluorek zakłóca w organizmie wytwarzanie kolagenu. (Kolagen, jedno z najważniejszych i najobficiej występujących w organizmie białek, stanowi jeden z głównych składników skóry, ścięgien, mięśni, chrząstki, kości i zębów.) Powoduje on rozkład kolagenu, osteoporozę, raka kości, łamliwość kości i zębów, a także niszczy tkanki łączne, które utrzymują nasze organy w odpowiedniej pozycji.

30 marca 1989 r. Kalifornijski Urząd Służby Zdrowia doniósł, że w butelkowanej wodzie o nazwie Niagara znaleziono 450 ppm fluorku. Kierownik urzędu, Kenneth Kizer ostrzegł ludność, że picie tej wody grozi śmiercią.

W 2002 roku Belgia zmierzała do wprowadzenia zakazu sprzedaży tabletek, kropli i gumy do żucia z dodatkiem fluoru. Resort zdrowia powoływała się na szkodliwe efekty uboczne fluoryzacji. „Od lat niepokoją mnie sygnały ze świata nauki, ostrzegające przed fluorem” – oświadczyła belgijska minister zdrowia Magda Aelvoet na łamach magazynu „Humo”. Wprowadzenie zakazu używania fluoru jako dodatku do różnych preparatów, stosowanych w walce z próchnicą, postuluje belgijska Rada ds. Zdrowia. Magazyn „Humo” przypominał, że wśród skutków ubocznych fluoru są zmiany szkieletowe, osteoporoza (rzeszotowatość kości), zapalenia stawów, a nawet rak kości. Fluor może też negatywnie oddziaływać na układ nerwowy, układ immunologiczny, a u dzieci powodować stałe zmęczenie, niski współczynnik inteligencji, ospałość i depresje.

2015 Polska, Trójmiasto – obowiązkowo, za pieniądze podatników, podaje się w szkołach szkodliwą i ogłupiającą substancję najmłodszym.

Czy urzędnicy (Premier Rządu, Minister Zdrowia, Prezes NFZ, Prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni) w taki sposób troszczą się o polski interes i zdrowie Polaków?

 Źródło:
http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/40_000_trutych_dzieci_w,p819539021
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/powszechna-fluoryzacja-moze-doprowadzic-pogorszenia-zdrowia-spoleczenstwa
http://urodaizdrowie.pl/grozny-fluor-czy-powoduje-raka-kosci

Tagi:

Comments are closed.

FB
Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.