MENU

Wyświetleń: 3286 Bez kategorii

Czy chiński koronawirus wyciekł z laboratorium broni biologicznej?

Ocena: 4.8/5.0

Czy chiński koronawirus wyciekł z laboratorium broni biologicznej?

The Washington Times na swojej stronie internetowej opublikował informację, która budzi coraz większy niepokój. Pojawiają się przypuszczenia, że epidemia śmiertelnego wirusa, która wywołuje fale paniki na całym świecie, może pochodzić z powiązanego z tajną bronią biologiczną laboratorium Wuhan!

Jak pisze dziennik, według izraelskiego eksperta ds. walki biologicznej, śmiertelna epidemia odzwierzęcych wirusów, która w błyskawicznym tempie rozprzestrzenia się po całym świecie, mogła powstać w chińskim laboratorium Wuhan, powiązanym z tajnym programem broni biologicznej!.

W tym tygodniu Radio Free Asia ponownie wyemitowało raport telewizyjny Wuhan z 2015 roku, który prezentuje najbardziej zaawansowane laboratorium badawcze Wuhan, które jako jedyne uważa się za zdolne do pracy ze śmiertelnymi patogenami, takimi jak: SARS, Ebola, japońskie zapalenie mózgu, wirus grypy H5N1 czy denga.

Były izraelski oficer wywiadu wojskowego, posiadający doktorat z mikrobiologii medycznej, Dany Shoham uważa, że działanie instytutu jest ściśle powiązane z tajnym programem broni biologicznej w Pekinie. Udzielając wywiadu The Washington Times, powiedział, że niektóre laboratoria w instytucie, prawdopodobnie były zaangażowane w badania i rozwój chińskiej broni biologicznej!

Warto wiedzieć, że Chiny niejednokrotnie odmawiały posiadania jakiejkolwiek ofensywnej broni biologicznej, jednak Departament Stanu już w ubiegłym roku podejrzewał, że Chiny zaangażowały się w tajne działania wojenne. Proszono o komentarz na ten temat rzecznika ambasady chińskiej, jednak ten nie udzielił odpowiedzi.

Chińskie władze informują, że pochodzenie koronawirusa, który już zaatakował ponad 2000 osób, nie jest znane, natomiast Dyrektor Chińskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, Gao Fu uważa, że koronawirus 2019-nCoV pochodzi od zwierząt sprzedawanych na rynku owoców morza w Wuhan. 

Koronawiarusy w programie broni biologicznej?

Instytut Wuhan już wcześniej zajmował się koronawirusami i co ciekawe, badał również zarodek wywołujący wąglika, rosyjski czynnik biologiczny. Można więc przypuszczać, że koronawirusy są uwzględnione w programie broni biologicznej.

Dany Shoham uważa, że wirus mógłby wydostać się z instytutu dwiema drogami: albo jako wyciek, albo, jeśli zainfekowana nim osoba niezauważenie wyszłaby  z obiektu. Nie ma jednak dowodów na to, że do takiego incydentu doszło w Wuhan Institute of Virology, które podlega Chińskiej Akademii Nauk.

Jak pisze The Washington Time, już w 1993 roku Chiny ogłosiły drugi obiekt, Wuhan Institute of Biological Products, jako jeden z ośmiu obiektów badawczych w zakresie wojny biologicznej. Przypuszcza się, że to właśnie tam produkowana jest chińska szczepionka przeciwko SARS, a to tylko by potwierdzało, że wirus jest tam przetrzymywany i namnażany i co gorsze, może ulegać nieznanym modyfikacjom.

The Women International League and Freedon uważa za możliwe to, że Chiny prowadzą badania i w tajemnicy przechowują broń biologiczną, pomimo tego, iż podpisały Konwencję ONZ, mówiącą o  zakazie prowadzenia badań, produkcji i gromadzenia zapasów broni bakteriologicznej i toksycznej.

W tym momencie tylko możemy zadawać sobie pytanie, czy Chiny testowały broń biologiczną i popełniły błąd? Według niektórych osób jest to prawdopodobne, biorąc pod uwagę szczegóły dotyczące koronawirsa 2019-nCoV.

Comments are closed.

FB
Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.