MENU

Wyświetleń: 5003 Wybrane diety

Czy Big Mac jest zdrowy? Przeczytaj zanim weźmiesz dziecko na takie jedzenie.

Ocena: 4.8/5.0

Czy big mac jest jest zdrowyCo powoduje Big Mac w ciągu godziny od zjedzenia go?

W ciągu pierwszych 10 minut:

Big Mac (i jego 540 kalorii) podnosi poziom cukru we krwi do nieprawidłowych poziomów. Big Mac uruchamia system przyjemnych odczuć twojego mózgu poprzez uwalnianie substancji chemicznych „feel-good”, takich jak neuroprzekaźniki dopaminy. Proces ten działa w sposób podobny do reakcji jak po zażyciu leku, czy kokainy.

Po 20 minutach:

Big Mac mający wysoki poziom fruktozy, syropu kukurydzianego i sodu – (uzależniają)  sprawia, że twoje ciało pragnie jeść więcej i  więcej.

Po 30 minutach:

Burger (i jego 970 miligramów sodu) może spowodować odwodnienie. Objawy odwodnienia są podobne do objawów wygłodzenia. Twój mózg jest oszukiwany. Masz wrażenie, że chcesz więcej i więcej zjeść. Nerki mają problemy z wyeliminowanie soli, a serce musi pracować szybciej pompować krew w żyłach. To może powodować wysokie ciśnienie krwi i może ostatecznie prowadzić do chorób serca i udaru mózgu.

Po 40 minutach:

Zaczynasz znowu być głodny. Podczas jedzenia posiłków wysokokalorycznych, odpowiedź organizmu na insulinę może obniżyć poziom glukozy, co może doprowadzić do uczucia głodu. Syrop fruktozowy jest szybko wchłaniany przez przewód pokarmowy, tworząc skoki insuliny i jeszcze większe napady głodu.

Po 60 minutach:

Zwykle trawisz posiłki około 24 godziny ale trawienie burgera może zająć więcej czasu. Big Mac może być trawiony nawet trzy dni.

Istnieją pewne kontrowersje na temat tu prezentowanych faktów, ale przyjmuje się, że Big Mac nigdy nie powinien być uważany za „zdrową żywnością”. I rzeczywiście, należy po prostu spojrzeć na składniki zawarte w Big Macu.

Na podstawie badań dietetyka Moskovitz, prezesa NowyJork Nutrition

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

FB
Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.