MENU
Pielęgniarka w sterylnym stroju nakleja pacjentowi plaster w miejscu, w którym uprzednio pobierała krew. /Źródło: 123rf.com

Wyświetleń: 10995 Badania laboratoryjne blisko Ciebie

Badania laboratoryjne Kościerzyna, laboratorium, godziny pracy, ceny.

Ocena: 4.8/5.0

Badania krwi Kościerzyna.

Badanie krwi w Kościerzynie? Z którego skorzystać laboratorium? W jakich godzinach laboratoria medyczne w Kościerzynie pracują? Czy mogę wykonać badanie krwi w Kościerzynie bez skierowania od lekarza w sobotę? Cennik badań laboratoryjnych.

Korzystne pakiety badań laboratoryjnych kupisz na badamysie.pl. Na pobranie krwi możesz się udać bez skierowania do ALAB laboratorium w Kościerzynie.

Adresy ALAB laboratorium, w którym możesz zbadać krew:

  • Kościerzyna, ul. Jeziorna 2B

Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :


    Na stronie sklepu z badaniami BadamySie.pl znajdziesz bardzo korzystny cennik pakietów badań laboratoryjnych.

    Wybierz interesujący Cię pakiet w sklepie, zakup on-line. Badając się przez sklep nie ponosisz dodatkowej opłaty za pobranie krwi.

    Po opłaceniu wydrukuj otrzymane potwierdzenie zakupu (ewentualnie możesz okazać je ze swojego smartfona) i już po chwili możesz udać się do wybranego podczas zakupu laboratorium.

    Już wiesz gdzie zrobić wyniki krwi w Kościerzynie?

    Faktury VAT są wysyłane emailem w ciągu kilku chwil od zakupu.

    Wybrane laboratoria analityczne pracują także w soboty i niedzielę.

    W punkcie pobrań przed pobraniem krwi możesz wypełnić zlecenie wysłania wyników emailem. Nie zapomnij być na czczo!

    Lista punktów pobrań oraz dni i godziny pracy

    Sprawdź jak się przygotować do badań!

    Specjaliści, którzy ułożyli pakiety badań starali się, aby były w atrakcyjnych cenach. Pakiety są przeznaczone dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Inne pakiety sprawdzą jak pracują Twoje narządy (np. serce, wątroba, nerki, trzustka). Inne będą wykrywały choroby. Pamiętaj! Choroba wcześnie wykryta może być szybko uleczona! Cennik pakietów badań laboratoryjnych

    Nie poniesiesz dodatkowej opłaty tzw. „za pobranie”.

    Co widać w badaniach przy niedokrwistościach ?

    W morfologii krwi obwodowej stwierdza się obniżone stężenie hemoglobiny i ilości erytrocytów, które mogą mieć nieprawidłowy kształt. W odróżnieniu jednak od innych postaci niedokrwistości, są one prawidłowej wielkości i barwliwości (tzw. normochromiczne). W obrazie mikroskopowym szpiku obserwuje się znacznie wzmożoną produkcję krwinek czerwonych. W innych badaniach laboratoryjnych, jakie rutynowo wykonuje się przy podejrzeniu niedokrwistości hemolitycznej spodziewać się można podwyższonego stężenia bilirubiny niesprzężonej w surowicy, zwiększonej aktywności LDH (dehydrogenazy mleczanowej), zmniejszonego stężenia lub nieobecności haptoglobiny oraz zwiększenia wydalania urobilinogenu z moczem i sterkobilinogenu z kałem. Niekiedy podaje się pacjentowi erytrocyty znakowane radioaktywnym chromem, co umożliwia ocenę czasu ich przeżycia – będzie on skrócony.
    W niedokrwistościach hemolitycznych o podłożu immunologicznym we krwi osoby chorej wykryć można specyficzne przeciwciała odpowiedzialne za nadmierne niszczenie erytrocytów.

    Uwaga na przełom hemolityczny!
    Poważnym zagrożeniem w niedokrwistościach hemolitycznych są tzw. przełomy hemolityczne i plastyczne. Są to stany, w których dochodzi do gwałtownego rozpadu dużej ilości erytrocytów i znacznego nasilenia objawów choroby. W przełomie plastycznym dodatkowo dochodzi do zahamowania wytwarzania erytrocytów w szpiku. Czynniki wywołujące taki przełom są różnorodne, mogą to być toksyny, zakażenia i inne.

    Zapamiętaj! Internet nie zastąpi konsultacji z lekarzem!

    Tagi: , , , , , ,

    Dodaj komentarz

    FB
    Badania laboratoryjne krwi, USG, konsultacje, rehabilitacja. Laboratorium, godziny pracy, przygotowanie do badań, ceny, interpretacja wyników.